Американський дах: Зеленський змінює тактику в боротьбі з Кличком

Посада заступника в Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій для Олександра Ткаченка свідчить, що "Слуги народу" вирішили тимчасово змінити тактику у боротьбі з Кличком і колоти "Київраду"

Американський дах: Зеленський змінює так…

Depo.ua вже детально розписував про конфлікт ОП і особливо Андрія Богдана з мером Києва Віталієм Кличком. Ми розповідали, чому команда президента Зеленського прагне відібрати в Кличка посаду голови КМДА, навіть просила звільнити його в прем'єра Володимира Гройсмана, але той відмовився.  В його ж крісло мав сісти "слуга" від Коломойського Олександр Ткаченко, проти чого виступали групи впливу, що стояли за Кличком (Сергій Льовочкін), а також надходили сигнали підтримки від Ріната Ахметова. Богдан звинувачував мера в тому, що Київраду насправді він не контролює, а там є смотрящі. Обидві сторони протистояння пішли в НАБУ, а Віталій Кличко взагалі вирішив воювати і поїхав до юриста Трампа Рудольфа Джуліані, після чого відкриті нападки на нього практично припинилися. 

Наразі команда з Банкової змінила тактику у битві за Київ. Враховуючи, що головний претендент на посаду голови КМДА від Зеленського, Олександр Ткаченко, отримав посаду заступника в Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, - це свідчить про те, що тимчасово "слуги народу" вирішили не атакувати Кличка напряму. Цілком можливо, що посаду голови КМДА він обійматиме до дострокових місцевих виборів, причину для проведення яких на Банковій точно знайдуть.

Причиною зміни поведінки команди президента, швидше за все, стала реакція американців. Інсайдерські джерела повідомляли, що Джуліані доніс проблему Кличка до найвищих кабінетів адміністрації Трампа. У Київ, нагадаємо, вчора прилетів радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон. Він прибув для захисту американських інтересів у кадрових питаннях в Уряді, стимулювання українських правоохоронців до розслідування справи проти сина Байдена і Burisma, а також перешкоджання продажу китайцям "Мотор Січ". Кейс Кличка в Болтона так само міг бути, враховуючи, що за даними наших джерел від Кличка останнім часом поширювалася в кулуарах інформація про захист Трампа у протистоянні з людьми Коломойського від ОП. Саме американська карта може дати Кличку час, наприклад, до весни, коли сценарій місцевих виборів ОП спробує втілити в життя. 

Як саме зміниться тактика Банкової?

По-перше, тепер ставка Зеленського і його команди буде зроблена на розкол "Київради" і поділу колись лояльної до Кличка БПП (52 депутати) на кілька груп впливу Зеленського. Depo.ua детально вже розповідав, як саме "позеленіє" Київрада.  Це важливо з точки зору позбавлення Кличка реальних важелів впливу. Ну і підійде для висловлення недовіри меру.

Також кулуарами ходить інформація, що депутат Ілля Сагайдак кількома тижнями раніше відвідав Банкову, де мав співбесіду щодо його гіпотетичного призначення на посаду голови КМДА. Втім, сам Ілля Сагайдак це заперечує. Може, і недарма: київськими кулуарами поширюється інформація про те, що певні кола в оточенні Зеленського лобіюють його призначення секретарем Київради на заміну Володимиру Прокопіву, що якраз подав у відставку.

По-друге, зараз Банкова запускатиме потужну інформаційну кампанію проти Кличка. Її приклади ми вже бачили – злив відео, де Кличко випиває з відомим бізнесменом, скандальним забудовником і депутатом від ОПЗЖ Вадимом Столаром, називаючи його "другом". Відео розлетілося з Телеграм-каналів, які раніше були помічені в поширенні інформації від ОП. З нашими даними, ці канали пов'язані з Андрієм Богданом. 

Також Банкова робитиме Кличка смішним. З шухляди знову діставатимуться ролики, де столичний мер говорить кумедні речі, а також будуть відслідковувати всі його помилки або такі відомі "підвисання" під час інтерв'ю. Простіше кажучи, Кличка спробують публічно виставити "йолопом" і красиво подати це киянам, щоб вбити його рейтинг. 

Існує й ще один важливий момент в цій історії. За даними наших джерел, у столичного мера робили закриту соціологію. Йому в суперники від "Слуги народу" виставляли Ткаченка і коміка Кошового. Якщо Ткаченка мер перемагає, то от з Кошовим вже виникають проблеми. 

В будь-якому випадку, Кличко сьогодні отримує більше часу, але війна за Київ продовжиться атакою на його імідж та репутацію зі сторони ОП. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook