Американські спостерігачі назвали минулі вибори найчеснішими за 20 років

Позачергові парламентські вибори в Україні, які відбулися в неділю, 26 жовтня, є найбільш чесними за останні 20 років спостереження американської місії Українського конгресового комітету Америки
Американські спостерігачі назвали минулі вибори найчеснішими за 20 років
Американські спостерігачі назвали минулі вибори найчеснішими за 20 років

Про це сьогодні на брифінгу в Києві заявила голова УККА Тамара Олексій, оголошуючи попередні результати спостереження за виборчим процесом, передає ДеПо з посиланням на Укрінформ.

«Ці парламентські вибори були найбільш чесними з тих, які я бачила, починаючи з 1994 року», - зазначила Тамара Олексій.

Вона зазначила, що 105 спостерігачів від УККА побували в дев'яти регіонах України: у Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Закарпатській і Житомирській областях, у Києві та Київській області - і відвідали понад 300 виборчих дільниць в Україні і закордонному виборчому окрузі.

«Голосування проходило у відкритій і вільній атмосфері», - заявила Олексій.

Віце-президент УККА Андрій Футей також зазначив, що місія не зафіксувала систематичних порушень на цих позачергових виборах.

«Наші спостерігачі не побачили «каруселей», підкупу виборців. Ми бачили обмежену кількість порушень», - заявив він.

Остаточний звіт про проведення позачергових парламентських виборів спостерігачі пообіцяли оприлюднити вже у вівторок, 28 жовтня.

Раніше спостерігачі від Європарламенту визнали вибори в Раду демократичними та вільними.

Нагадаємо, що представники ОБСЄ, ГУАМ, ПАЧЕС та більшості західних структур вже визнали, що голосування пройшло відповідно до міжнародних стандартів.