Американська проблема Зеленського: Чи виключать "підсанкційного" Дубінського з фракції "слуг"

З’явилася гарна нагода перевірити на правдивість нардепа Дубінського, який на всіх кутках кричав про "зовнішнє управління". Якщо тепер його виключать з фракції, можна буде з ним погодитися, коли ж ні - то жодного таємного керування ззовні просто не існує 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Американська проблема Зеленського: Чи ви…
Фото: УНІАН

Після раптового, як грім серед ясного буковельського неба, запровадження Державним департаментом Сполучених Штатів Америки санкцій щодо семи осіб з українськими паспортами, викритих у зв’язках з Росією, фракцію "Слуга народу" з повним правом можна називати "монобільшість, до складу якої входить підсанкційний депутат Олександр Дубінський".

Нагадаємо, Мінфін США запровадив санкції проти осіб і медіаресурсів, причетних до історії з "плівками Деркача" – простіше кажучи, до інформаційної диверсії Кремля проти Сполучених Штатів і України. Серед "жертв дядька Сема" є і прізвище нардепа Олександра Дубінського, колишнього керівника програми "Гроші" на телеканалі 1 + 1. Критики називають цього депутата і голову Київської обласної організації партії "Слуга народу" публічним транслятором думок україно-ізраїльського мільярдера Ігоря Коломойського і джерелом викидів компромату на різного штибу ворогів олігарха. Відомим і навіть популярним у певних колах Дубінський став завдяки, м’яко кажучи, специфічній, за межею фолу манері, в якій він записує свої відео та веде сторінки в соціальних мережах.

Як виявилося, за його творчістю уважно стежили не лише вдячні глядачі, але й фахове заокеанське "журі" - особливо відтоді, як восени 2019 року випускник Вищої школи КДБ Андрій Деркач провів спільну з Дубінським пресконференцію в Києві, де заявив про корупційні зв'язки чиновників української влади і лідерів Демократичної партії США. Тим самим було завдано іміджевого удару по кандидату в президенти США від цієї партії Джозефу Байдену. Який став переможцем кампанії-2020. Тим більше, що сам Деркач увесь минулий рік регулярно нагадував про себе кількома порціями "викриттів". Зрештою у вересні проти нього були введені санкції США. А учора їх розширили на нову групу пов’язаних осіб, у тому числі Дубінського.

Після цієї події нардеп Дубінський опублікував пост у Фейсбук. Чи не вперше за тривалий час він "стишив оберти" у риториці. Причиною запровадження "санкцій" (саме так – у лапках у автора цього посту) депутат назвав "брехливі доноси шабунят" (має на увазі керівника грантової організації Центр протидії корупції Віталія Шабуніна), на підставі яких "певні посадові особи США" покарали його санкціями.

Тональність заяви зривається з виправдань на патетику: мовляв, у жодні вибори я не втручався, до оприлюднення плівок відношення не мав. І взагалі "проізошла чудовіщная ошибка", мене покарали "за право мати незалежну позицію, пов’язану з відстоюванням інтересів українського народу". При цьому "слуга" не забуває про "транснаціональні корпорації та інших паразитів на тілі багатостраждального українського народу" і обіцяє ніколи не бути маріонеткою "для країни-агресора чи для наших євроатлантичних "партнерів". Про останніх, - саме у лапках. Тобто для депутата з фракції влади Сполучені Штати не є стратегічним партнером України, чи ми неправильно розуміємо послання Дубінського?..

Отже, і тут згаданий нардеп не втратив нагоди натякнути на "транснаціоналів". Тож якщо події останньої доби і перелякали члена парламентської більшості, то платівку про "зовнішнє управління" він змінити не встиг. Чи не захотів.

Та зрештою це приватна справа самого народного депутата – продовжити співати старі пісні про головне і повністю зійти на маргінес, де вступити в гостру конкуренцію з іншим скандальним блогером Шарієм чи не менш відомим політиком Ківою, чи все ж зменшити оберти. Більш цікаво інше: якою буде реакція на запровадження санкцій проти їхнього колеги з боку депутатської фракції "Слуга народу". Чи дійде до виключення підсанкційного депутата з лав цього найбільшого парламентського об’єднання у чинному скликанні Ради? 

Прецеденти вигнання з "раю" слуг відомі. Піонерами на цій стежині були Анна Скороход і Антон Поляков. Перша нещодавно втрапила в скандал, назвавши заборонену в Україні георгіївську стрічку символом Перемоги. Другий, схоже, періодично воює на фронті захисту інтересів згаданого Коломойського (саме Поляков пів року тому подав сумновідомі тисячі правок до "банківського" закону, щоб заблокувати його ухвалення). Далі фракцію покинув Роман Іванісов – через намагання приховати стару історію із судимістю за зґвалтування. Його обіцяли позбавити і мандата депутата, але він і досі спокійно працює в парламенті та навіть обідає з головним "слугою" Ради Давидом Арахамією.

Цією ж дорогою фракцію парламентської більшості покинули Олександр Юрченко (підозра в одержанні неправомірної вигоди, слідство за справою Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 березня) і Гео Лерос (особисті випади проти президента Зеленського і оприлюднення записів та іншої інформації про начебто системну корупцію представників нинішньої влади та пов’язаних з ними осіб). І от тепер нових барв до колективного портрету "слуг" додав Олександр Дубінський. Скандал, та ще й міжнародних масштабів, та ще й із владою США. На що чекати "підсанкційному"?

Виключити його із фракції означатиме для президентського Офісу запалити ще одне вогнище конфлікту з Ігорем Коломойським. Адже саме Дубінського у ЗМІ називають неформальним лідером групи підконтрольних цьому мільярдерові депутатів у парламенті. Загалом, за оцінками, група ця налічує до 50 осіб. І відсутність півсотні голосів за потрібні Банковій рішення парламенту відразу відіб’ється на результативності Ради загалом.

Існує думка, що Вашингтон у цій ситуації не мав на увазі "дістати" власне Коломойського: санкції запровадили саме через дії означеної групи фізичних і юридичних осіб в інтересах Росії. По олігарху у правоохоронців США окремі питання, і вони іншого порядку, ніж санкції проти "Деркача і компанії".  До речі, не факт, що історія з Дубінським сподобається Коломойському. Через неї він може отримати нові неприємності, серед них - прив'язка до проросійських сил. А це для США і Європи вкрай токсично. 

У фракції "слуг" навряд чи будуть голоси за вигнання зі своїх лав опального Дубінського. Тим більше що для парламентської "вати" він тепер, мабуть, "герой". На місці якого, поклавши руку на серце, навряд чи хотів би опинитися хтось із прихильників ідей "славянського братства", яких чимало у монобільшості. Якщо й внесуть персональне питання Олександра Дубінського на розгляд "слуг" - нічого в ініціаторів не вийде. Тож за всіх цих обставин "слуг" можна тепер з повним правом називати "фракція, до складу якої входить підсанкційний у США депутат Дубінський".   

Читайте також: Дубінський під американськими санкціями: Чи справді США вирішили розібратися з Коломойським через "слугу".

Сполучені Штати точно не вимагатимуть вигнати українського депутата з фракції: це не їхній рівень і не їхні інтереси. Не наполягатиме й Банкова. Нагадаємо, як 20 травня 2020 року біля Маріїнського парку Володимир Зеленський на пресконференції розповідав про "плівки Деркача" і про начебто їхнього фігуранта Петра Порошенка. Цю виставу, що була розіграна на пагорбах печерських, навряд чи забули на капітолійських пагорбах. Тоді ще й було порушено кілька справ українськими правоохоронцями. Результатів тих розслідувань прогнозовано немає. В нинішніх умовах президентові України про себе би подумати, і про свої перспективи, а не про якогось депутата. Бо в цій історії Дубінський – просто елемент, а куди більша неприємність – незрозумілі пасажі Зеленського про "плівки Деркача" і погрози з його вуст обов’язково розслідувати цю справу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme