UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Альперіна знову закують у "браслет", а САП хоче покарати копів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) ініціюватиме реєстрацію кримінального провадження щодо працівників поліції, які зняли "електронний браслет" із одеського бізнесмена, "хрещеного батька контрабанди" Вадима Альперіна та стягнення з нього 70 мільйонів застави за порушення покладених на нього обов'язків

Про це заявив начальник відділу САП, процесуальний керівник у справі Альперіна Роман Симків у коментарі УП, передає Depo.ua.

За словами прокурора, жодних правових підстав знімати "електронний браслет" з Альперіна не було, і найближчим часом його буде знову вдягнуто.

Він пояснив, що попередня ухвала про обрання Альперіну запобіжного заходу передбачає обов'язок носити "електронний браслет" протягом 2 місяців з моменту внесення застави, тобто до 2 лютого. Термін 25 січня, зазначений там, стосувався лише запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Альперін був на засіданні в четвер, де йому була вручена копія ухвали судді, яка передбачала, в тому числі, обов'язок носити "браслет". Якщо він дав згоду на зняття "браслету", то він порушив цю ухвалу", – сказав Симків.

Він зазначив, що завтра, 27 січня, САП і НАБУ будуть вирішувати два питання – реєстрація кримінального провадження щодо працівників поліції Одеси і подача до суду клопотання про стягнення з Альперіна застави у 70 мільйонів гривень за зняття "браслету".

Прокурор САП наголосив, що коли поліція знімає "електронний браслет" з підозрюваного, вона повідомляє про це прокурора, слідчого або детектива, однак у неділю жодного з представників обвинувачення повідомлено не було. Тим не менше, "браслет" було знято близько 12 години дня.

"Вже за втручання НАБУ зараз повторно цей "браслет" буде вдягнутий на Альперіна", – пояснив Симків.

"Ця ситуація буде мати подальший розвиток. Бо такої зухвалості ще не проявляв жоден із підозрюваних, які фігурують у провадженнях САП", – додав прокурор.

Нагадаємо, 26 січня з Вадима Альперіна зняли електронний браслет.

Довідка: 30 листопада 2017 року в ГПУ повідомили, що Печерський районний суд заарештував Альперіна на 2 місяці з можливістю внесення застави у сумі 21 млн грн. Пізніше Апеляційний суд Києва зменшив суму застави для Альперіна до 141 тис. грн. Після внесення застави він вийшов з-під варти.

18 травня 2018 року ГПУ повідомила, що завершила досудове розслідування проти Альперіна.

Одеського бізнесмена Вадима Альперіна підозрюють в організації схеми із розмитненням імпортованих товарів за заниженими цінами. Повідомлялося також, нібито Альперін пропонував хабар у сумі 800 тис. дол. детективам НАБУ за зняття арештів із рахунків підконтрольних йому підприємств.

26 листопада 2019 року НАБУ затримало 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, пов’язаних із порушенням митного законодавства. Серед затриманих семеро – митники, в тому числі – заступник начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський. Тоді ЗМІ припускали, що обшуки відбувались у "справі Альперіна". 

Тоді ж президент України Володимир Зеленський пообіцяв цінний подарунок тому, хто допоможе знайти "хрещеного батька контрабанди" Вадима Альперіна. Згодом стало відомо, що Альперін сам прийде до САП.

27 листопада 2019 року Альперіна затримали детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), коли він прийшов на допит в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).

28 листопада йому оголосили підозру. Згодом на Альперіна надягли електронний браслет, а майно – заарештували. 

29 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту бізнесменові Вадиму Альперіну, призначивши заставу у розмірі 70 млн гривень.

3 грудня Альперін вийшов із СІЗО, сплативши 70 млн застави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme