Аліментники і боржники: Хто з депутатів не зможе полетіти за кордон

Відкриття реєстру злісних неплатників аліментів і боржників вже призвело до скандалів і хвилі фейків

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Аліментники і боржники: Хто з депутатів…

Днями Мін'юст запустив сайт з публічним реєстром боржників, у тому числі і за сплату аліментів. Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що винятків не буде ні для кого: "Там є і депутати, і колишні міністри, і представники органів центральної виконавчої влади, і місцевої влади, і силовики". То ж, очікувано, що поява реєстру спричинила кілька скандалів. Так на "дошці ганьби" абсолютно "випадково" знайшли Сергія Капліна. Усі параметри боржника, зазначені в документі, сформованому реєстром, збігаються з даними нардепа Капліна. "Радикал" Олег Ляшко не пройшов повз цей факт і вставив свої "п'ять копійок". Мовляв, хай боржник складає мандат. Тут варто нагадати "любов" Олега Валерійовича до команди Сергія Льовочкіна, до якої ЗМІ відносять Капліна.

За дивним збігом обставин, майже одночасно з Капліним з'явилася інформація про ще одного нардепа - "радикала" Сергія Рибалку. Утім, непорозуміння оперативно вирішилося: в реєстрі було вказано, що з нього "стягнено кошти", а не "стягнено аліменти". Сам Рибалка на своїй сторінці у Facebook повідомив: щомісяця перераховує на рахунок доньки суттєві суми. "І для мене це - справа честі. За останні 2 роки я перерахував близько 3,7 млн. грн", - написав він, опублікувавши одну із платіжок. За словами Рибалки, його прізвище з'явилося у реєстрі боржників через позов, де людина намагається спростувати його слова про корупцію. Інакше кажучи, мисливці за смаженим не врахували, що у базі Мінюсту можна побачити не лише безвідповідальних батечків, але й, приміром, оштрафованих за порушення правил ПДР. Тому й надалі виникає плутанина.

Нагадаємо, в середині грудня 2017 року за ініціативи Мінюсту Верховна Рада прийняла законопроект №7277 про посилення захисту прав дітей, в якому був прописаний механізм посиленої відповідальності для неплатників аліментів. 4 січня закон підписав президент, а вже за місяць реєстр став надбанням громадськості. Аргументація Мінюсту щодо публічності списку боржників цілком слушна. В Україні у неповних сім'ях живуть 3 млн дітей, при цьому близько 600 тис не отримують коштів на утримання. Загалом же до списку вносять тих, хто має заборгованість по виплатах у три місяці і більше. На сьогоднішній день в реєстрі вже є 75 тис записів, і він ще буде наповнюватися.

Що загрожує неплатникам – і можновладцям, і звичайним українцям, які вперто відмовляються від виконання своїх обов'язків? Покарання, ухвалені парламентом – досить жорсткі. По-перше, заборона на виїзд за кордон для осіб, які більше шести місяців не платять аліментів. По-друге, позбавлення батьків, які ухиляються від сплати аліментів, права не давати згоду на виїзд дитини за кордон. По-третє, позбавлення права керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Попри зауваження, які лунають від окремих правозахисників, в цілому до публічної бази боржників відверто негативного ставлення немає. Зрештою, якщо совість міцно спить, то, може, хоча б жорсткими заборонами її вдасться розбудити...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme