Акція на підтримку Стерненка: Затримали 24 мітингарів, постраждали 27 поліцейських

Київська поліція заявила, що усіх 24 затриманих на мітингу біля Офісу президента уже відпустила, а 27 поліцейських і нацгвардійців отримали опіки очей

Журналіст відділу новин
Акція на підтримку Стерненка: Затримали…
Фото: STERNENKO / Telegram

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу поліції Києва.

У столичній поліції уточнили кількість затриманих мітингарів біля Офісу президента. "24 активних учасників акції доставляли до управлінь поліції. У них відібрали пояснення і відпустили", – йдеться у заяві правоохоронного відомства.

Разом з тим, у поліції додали, що під час сутичок постраждало 27 правоохоронців – вони отримали опіки очей.

Як відомо, сьогодні, 23 лютого, Приморський районний суд міста Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини. Його засудили до 7 років 3 місяців в'язниці з конфіскацією половини майна.

Сам же Стерненко анонсував численні мітинги на свою підтримку у різних містах України.

Головною акцією протесту став мітинг у Києві на вулиці Банковій біля Офісу президента, де під вечір 23 лютого почалися сутички із правоохоронцями.

За підсумками акції протесту поліція затримала 17 протестувальників.

Під вечір 23 лютого акція протесту фактично завершилася, але організатори анонсували новий мітинг у суботу 27 лютого.

Після завершення акції мітингарі пішли ходою до Печерського поліцейського рай управління, куди відвезли затриманих на Банковій.

За що засудили Стерненка

Вирок Стерненку стосується справи про викрадення й катування керівника одеського відділення проросійської партії "Родіна" Сергія Щербича (якого внесли у список сайту "Миротворець") у квітні 2015 року. Він є приближеним до мера Одеси Геннадія Труханова.

Відомо, що за кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли у невідомому напрямку з мішком на голові. Його побили та вимагали відмовитися від депутатського мандату.

За версією слідства, одним із чоловіків у масках, які напали на Щербича, був саме Стерненко.

Сам активіст причетність до викрадення відкидає, а справу називає сфабрикованою.

На його думку, у цій справі проти нього виступають, зокрема, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, заступник голови Офісу президента Олег Татаров і очільник Одеси Геннадій Труханов.

Нагадаємо, вирок Стерненку викликав неабиякий резонанс у суспільстві та соціальних мережах.

Після його оголошення під будівлею суду прихильники Стерненка почали скандувати "Свободу Стерненку!" і "Аваков – чорт!", а також кидати димові шашки. Відбулися сутички активістів із поліцією.

Довідка: Суд визнав Стерненка винним у скоєнні злочинів за статтею 187 (розбій) та статтею 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу, але з тим звільнив його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину за статтею 146 (викрадення людини) у зв'язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme