"Акціонери" Зеленського постійно конфліктують, а його команда на грані розпаду, - експерт

Останнє розслідування програми "Наші гроші" Дениса Бігуса показало наявність серйозного розколу між "акціонерами" Зеленського і оголило постійні конфлікти в його команді, що знаходиться на межі розпаду

Таку думку в своєму Facebook висловив політичний експерт Олексій Голобуцький.

"Бігус в останньому розслідуванні проаналізував групи впливу в команді Зеленського і прийшов до висновку, що ці "акціонери Зеленського" серйозно конфліктують між собою з цілком об'єктивних причин: різних бізнес-інтересів і конфлікту зовнішніх зобов'язань", - написав Голобуцький.

Він також виклав ряд висновків, які випливають з опублікованої журналістами інформації.

"Команда Зеленського - дуже неоднорідна, в ній зібралися представники багатьох інвесторів і акціонерів проекту "Зеленський", які переслідують різні цілі і постійно намагаються перетягнути ковдру кожен на себе. Зокрема, мова йде про т. зв. представників "Дяді" (Коломойського), т. зв. "Нижніх" (представники адвоката Сергія Нижнього), є філія "Опоблока", який об'єднав екс-регіоналів і представників влади Януковича", - зазначив експерт.

За словами політолога, через таку різношерстість в команді Зеленського існує розкол і постійно виникають конфлікти.

"Конфлікти обумовлені саме зіткненням бізнес- і політичних інтересів різних груп. Як розповідають журналісти, члени одного угруповання часто "наїжджають" на інших, намагаючись продавити те чи інше рішення. Це в перспективі взагалі може заблокувати діяльність команди як єдиного цілого", - припустив експерт.

Він підкреслив, що якщо в команді Зеленського ще до перемоги на виборах спостерігаються такі тертя, то після доступу до владних і економічних ресурсів всієї країни ці конфлікти тільки посиляться.

"Тобто, цілком імовірний розпад команди на конфліктуючі блоки, які будуть жорстко тиснути на президента, лобіюючи кожен власні інтереси. З огляду на, що Зеленський вчора сам відверто констатував, що "ще не розібрався з усім цим" і тому цілком покладається на думку експертів зі своєї команди, відкритий конфлікт інтересів в команді дійсно призведе до некерованого хаосу. Схоже, в цій команді вже самі не дуже вірять в успіх свого проекту і потроху "пакують речі", готуючись негайно розбігтися в різні боки в момент спалаху значного конфлікту інтересів", - констатував Олексій Голобуцький.

На його думку, так відбувається тому, що зацікавленість "акціонерних груп" в Зеленському суто прагматична: доступ до тих чи інших ресурсів через владні повноваження нового президента.

"Як тільки доступ буде значно ускладнений або перекритий жорстким конфліктом інтересів, за спиною Зеленського не залишиться жодного з тих "експертів і фахівців", на яких він цілком відкрито спирається і має намір спиратися в процесі управління державою. Доводиться з жалем констатувати, що несамостійність Зеленського - дійсно серйозна і цілком реальна загроза для незалежності України і економічної ситуації в нашій країні", - уклав політолог.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна