Активісти звернулись до Зеленського щодо справи Шеремета

До президента Володимира Зеленського звернулись активісти, які вимагають гарантувати прозорість судового процесу для фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на текст звернення на Facebook Free Riff.

"Вимагаємо від Вас, як президента України, гарантувати виконання норм Конституції України, дотримання конституційних прав і свобод Ю.Кузьменко, А.Антоненка, Я.Дугарь, забезпечити справедливий розгляд цієї справи незалежним і безстороннім судом з тим, щоб не продовжувалось безпідставне тримання за гратами невинних людей і українське суспільство не втратило віру в справедливість і правосуддя в Україні", – йдеться у зверненні.

Активісти нагадали, що відтоді, як 12 грудня 2019 року на брифінгу, проведеному МВС, Дугарь, Кузьменко і Антоненка "оголосили "вбивцями" і поліція озвучила свою версію подій", минуло шість місяців. Пів року суспільство спостерігає за цією справою, і весь цей час Кузьменко і Антоненко перебувають під арештом.

"Суспільство спостерігає наступне: адвокати підозрюваних надають докази, які повністю спростовують обґрунтованість підозри та наявність будь-яких ризиків щодо перешкоджання слідству з боку цих людей, немає жодних підстав вважати, що саме ці люди є причетними до вбивства Павла Шеремета. Незважаючи на це, суди виносять невмотивовані рішення про обрання та продовження дії запобіжних заходів Ю.Кузьменко, А.Антоненко, Я.Дугарь", – уточнюється у зверненні.

Активісти висловили думку, що суди не можуть бути об’єктивними та незалежними, "оскільки ще 12 грудня 2019 року цих людей призначили "вбивцями", транслюючи на всю країну брифінг МВС", і зазначили, що у ЗМІ посадовці держорганів зробили чимало заяв про причетність цих осіб до вбивства Шеремета; саме це щоразу наперед визначає результати судових рішень".

Наголошується, що це – "кричущі порушення прав людини, про що свідчить практика Європейського суду (з прав людини, – ред.)".

"... Якщо українська судова система буде не здатна дати належну оцінку таким "доказам" слідства і продовжуватиме тримати за ґратами невинних людей, то Європейський суд з прав людини однозначно візьме до уваги всі аргументи і прийме рішення з точки зору об’єктивного спостерігача і відповідачем в такому разі буде держава Україна", – уточнили активісти.

Нагадаємо, 1 червня стало відомо, що підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь підготували копії матеріалів досудового розслідування та дозволили ознайомитися з ними.

28 травня адвокати підозрюваних заявили, що за тиждень так і не отримали матеріали слідства.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Згодом стало відомо, що слідство на 90% знає, хто виконавці.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme