Акредитований в "ДНР" журналіст розколов українські ЗМІ на сторінках The New York Times

Оприлюднення списків журналістів, які отримували акредитацію на окупованих територіях Донбасу, загрожує свободі преси в Україні
Depo.Влада
1 червня 2016 10:51
ФОТО: depo.ua

Таку думку в газеті The New York Times висловив у своїй статті "Україна оголошує війну журналістиці" один з журналістів, який потрапив у такі списки, Аян Бейтсон, передає depo.ua.

"Сайт ("Миротворець", - ред.) і його прихильники в уряді вважають, що журналісти можуть бути розділені на два табори - ті, хто підтримує державу, і ті, хто проти неї, з підтекстом, що журналісти, які критикують уряд, повинні замовкнути", -  написав він і додав, що  "це небезпечно в будь-якому суспільстві, особливо в Україні зараз, коли критична журналістика необхідна".

Бейтсон зазначив, що у владу повернулося кумівство.

"У спробі підтримати "патріотичну" журналістику, в матеріалах якої держави завжди отримує кредит довіри, українські чиновники сприяють становленню журналістської культури, схожою з російською", - йдеться в статті.

Нагадаємо, на початку травня сайт "Миротворець" опублікував список із понад 4 тис. записів, які мають акредитацію у "ДНР", за що був засуджений журналістською спільнотою.

24 травня "Миротворець" також опублікував  нові списки українських та іноземних журналістів журналістів, які "співпрацюють з країною агресором".

28 травня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт  висловив думку, що український уряд і особисто міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков мають засудити публікацію персональних даних журналістів на сайті "Миротворець".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада