UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Агент Шевченко та журналіст Бутусов назвали прізвище помічника Юрченка

Позаштатний агент Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Євген Шевченко та головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов повідомили прізвище помічника народного депутата від "Слуги народу" Олександра Юрченка, якого запідозрили у хабарництві на сотні тисяч доларів

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, у своєму дописі у Facebook, Шевченко наголосив, що ситуація, яка склалася, це чергова ганьба президента.

"За внесення правок до законопроєкту "слуга народу" Олександр Юрченко вимагав хабар від приватного підприємця у розмірі 200т.$. Посередником у передачі неправомірної вигоди був помічник нардепа Фіщенко Іван – він і отримав першу частину траншу, звісно під відеозапис у межах негласних слідчо-розшукових дій", – наголосив він.

Зазначається, що, незважаючи на те, що "слуги", нібито, скасували депутатську недоторканість, "в реаліях ця норма виявилась черговим фейком, тому що підозру народному депутату може підписати виключно генеральний прокурор, але ось вже декілька днів Ірина Венедіктова саботує процес розслідування і не підписує підозру". 

"Також вона не дозволила детективам НАБУ та прокурорам Спеціалізована антикорупційна прокуратура провести обшук вдома у Юрченка… Президент прекрасно обізнаний із цією ганебною ситуацією, але саме він є тою посадовою особою, яка покриває корупцію власної команди. Володимир Зеленський, вам час іти геть. Більше мені сказати нічого", – підсумував Шевченко.

Президент Зеленский - вам пора убираться вон!, - агент НАБУ Шевченко 01

Також, за інформацією Бутусова, НАБУ "вело" "слугу народу" Юрченка та його помічника Фіщенка з липня, а кримінальне провадження було відкрите в серпні.

"9 липня 2020 року свідок у справі – дехто В. Демченко – зустрівся з Іваном Фіщенком, помічником народного депутата Олександра Юрченка в ресторані "Веранда на Дніпрі". Демченко назвався представником іноземної компанії, яка займається переробкою твердих побутових відходів. Він сказав, що для успішних інвестицій та споруди сміттєпереробного заводу його компанія зацікавлена ​​у внесенні змін до законодавства України та в отриманні "зеленого тарифу" (тобто пільгової гарантованої оплати) на продаж електроенергії для підприємств, зайнятих переробкою сміття", – повідомили джерела "Цензор.нет".

Уточнюється, що 27 липня Фіщенко організував зустріч Демченка із самим Юрченком, на якій нардеп погодився внести в законопроєкт необхідні правки.

"На певних умовах, які представник іноземної компанії повинен обговорювати з його помічником. 2 серпня Фіщенко повідомив Демченку зі свого номера в месенджері про те, що він повинен передати йому 13 тисяч доларів за внесення зазначених правок. 3 серпня Демченко повідомив Фіщенка, що його компанія згодна з передачею хабара і просить підтвердити факт внесення правок до законопроєкту. Через кілька годин Фіщенко вислав підтвердження з апарату Верховної Ради – передані Демченком правки внесені в законопроєкт. Юрченко зареєстрував правки від себе особисто в законопроект №2207-1 "Про управління відходами" від 4.06.2020 ", – йдеться у матеріалі видання.

Також, за їхніми даними, 6 серпня генеральний прокурор Ірина Венедіктова відкрила кримінальне провадження №42020000000001458.

Нова зустріч Фіщенка й Демченка була зафіксована 7 серпня. Тоді помічник "слуги народу" отримав 13 тисяч доларів.

"20 серпня Юрченко, Фіщенко і Демченко провели нову зустріч. На ній нібито обговорювалося питання про підтримку комітетом представлених депутатом правок. Голоси на записах обговорюють, що за підтримку комітету треба передати 200 тисяч доларів! Голос, дуже схожий на голос Юрченка, розповідає механізм голосування комітету і фракції "Слуга народу" за такі "комерційні" правки. Однак передача 200 тисяч доларів не відбулася. Спілкування депутата Юрченка з Демченко було згорнуто – з невідомої поки причини. Цілком ймовірно, що стався витік інформації", – припустив Бутусов.

Також він не виключає, що НАБУ могло фіксувати переговори Юрченка з його колегами по фракції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАБУ свідомо приховало інформацію про хабар, що був переданий через помічника депутата від "Слуги народу" Олександру Юрченку, за голосування щодо законопроєкту про побутові відходи, щоб не дратувати Офіс президента.

Згодом повідомлялося, що Юрченко, якого запідозрили у хабарництві на сотні тисяч доларів, ще не написав заяву на вихід із фракції "Слуга народу", однак, ймовірно, зробить це найближчим часом, аби не втягувати політсилу в скандал.

Читайте також: Хто такий нардеп Юрченко, якого вже втретє "не помічає" НАБУ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme