ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Адвокати Януковича "погризлися" в суді з прокурорами

Сьогодні, 19 листопада, в Оболонському районному суді міста Києва під час розгляду справи про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича, сторона захисту спричинила суперечку із прокурорами

Depo.Влада
19 листопада 2018 10:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, прокурор під час виступу зауважив, що Янукович вже не вперше зриває судове засідання й не виступає із заключним словом, як це було заплановано. Він відзначив, що послуговуючись відеоконференцзв'язком можна свідчити й "лежачи".

Сторона захисту обурилася подібною заявою в досить агресивній формі.

"Вибачте мене, прокурор, ваша теза про те, що "давати свідчення лежачи", це вже ви, так би мовити, перетнули певну межу… Це неприпустимо", - наголосив захисник Олександр Горошинський.

Він зазначив, що стан Януковича не дозволяє жодних зайвих рухів, а його травма - досить важка.

Прокурор, натомість, відповів, що люди у цій справі введенні в оману.

"Нагадую спеціально для прокурора, що відомості про те, чи має право будь-яка особа брати участь у судовому засіданні або слідчих діях, це питання вирішується єдиним способом - проведенням судово-медичної експертизи. Лише судовий медик може визначити, чи може він брати участь у судовому засіданні, чи ні", - сказав Горошинський.

Водночас сторона захисту звинуватила прокурорів у фальсифікації справи.

"Заклики прокурорів є, безумовно, зрозумілими, оскільки вони є учасниками фальсифікації кримінального провадження, і це лежить на поверхні, щодо Віктора Януковича… і, безумовно, вони не бажають встановити істину з цього приводу в судовому засіданні", - підсумував адвокат.

Нагадаємо, 30 жовтня, Оболонський районний суд міста Києва завершив дебати у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича, припинивши промову адвоката Олександра Байдика.

Головуючий суддя у справі Владислав Дев'ятко пояснив, що якщо із тих чи інших причин суд не зможе почути Януковича у призначений час, якщо він не скористається своїм правом виступити у суді з останнім словом, тоді суд, згідно з чинним законодавством, матиме право вийти до нарадчої кімнати для винесення свого фінального рішення у справі.

Однак 17 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Януковича привезли в лікарню із серйозною травмою хребта, яку він отримав під час гри в теніс. Писали навіть, що політик перебуває в реанімації.

Пізніше зі слів адвоката Олександра Горошинського стало відомо, що Янукович пролежить в лікарні кілька тижнів і не виступить у суді.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

26 жовтня адвокат Януковича Олександр Горошинський закінчив свій виступ в дебатах на суді над Віктором Януковичем.

29 жовтня адвокат Януковича Олександр Байдик повідомив, що виступатиме в Оболонському районному суді Києва щонайменше три дні з дебатною промовою.

Пізніше стало відомо, що суд у справі Януковича може затягнутися ще приблизно на чотири місяці у зв'язку з необхідністю реєстрації в реєстрі адвокатів Росії адвоката останнього Олександра Горошинського.

Водночас сам Янукович нібито заявив про намір виступити на судовому засіданні з останнім словом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада