Адвокати вимагають повернути Надію Савченко назад до СІЗО

Захист української льотчиці та народного депутат Надії Савченко вимагає повернути її в медчастину в СІЗО, оскільки умови утримання в лікарні значно гірші, ніж були у в'язниці, та перешкоджають роботі адвокатів
Depo.Влада
30 квітня 2015 08:59
ФОТО: depo.ua
Адвокати вимагають повернути Надію Савченко назад до СІЗО
Адвокати вимагають повернути Надію Савченко назад до СІЗО

Про це у своєму "Твіттері" написав адвокат Савченко Марк Фейгін, передає depo.ua.

"Сторона захисту Надії Савченко вважає, що подальше знаходження Надії в 20-ій міськлікарні перешкоджає подальшій роботі адвокатів", - заявив він.

"Ми також переконані, що неможливість відвідування Надії в 20-ій міськлікарні родичами і консулом України порушує її права. Захист переконаний, що умови в стаціонарі 20-ої міськлікарні, в спецблоці, істотно гірші від очікуваних, і точно гірше від тих, що були в СІЗО-1", - наголосив захисник Савченко.

"З цього моменту, погодивши позицію з підзахисною Надією Савченко, ми будемо наполягати на поверненні її назад, до медсанчастини СІЗО-1", - заявив Фейгін.

Коментуючи вчорашній звіт адвоката Іллі Новікова про перебування Савченко в лікарні, він відзначив "Доктор Менгеле щасливий".

Нагадаємо, вчора адвокат української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко розповів про умови її утримання в лікарні.

"Надія Савченко в спецблоці 20-ї міськлікарні Москви, загратовані вікна на 4 поверсі - її. Умови там гірше, ніж в СІЗО. Повітря і світла мало, прогулянки і побачення з рідними зовсім не передбачені, матрац просякнутий запахом лежачих хворих. У спецблок цивільної лікарні часто привозять вмираючих, хто вже не може ходити. Надія поки може. За обліками ФСВП вона проходить як схильна до втечі, насильства і суїциду. У перший день охоронці прагнули, душ і туалет її виводили в наручниках. Сьогодні перестали", - розповів Новіков.

Адвокат підкреслив, що проходила у присутності начальника варти, хоча належить забезпечувати зустріч наодинці з захисниками.

"Обмежили конспірацію тим, що говорили по-українськи", - зазначив Новіков.

Він також додав, що йому знадобилося 5 годин, щоб отримати дозвіл на зустріч з Савченко.