Адвокати хочуть примусити суд заслухати свідчення Януковича

Адвокати екс-президента Віктора Януковича просять через суд заслухати свідчення їхнього підзахисного
Depo.Влада
3 січня 2017 11:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявляє адвокатська команія, що забезпечує захист Януковичу, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Захист вимагає визнання протиправним позбавлення Печерським судом Віктора Януковича права на правосуддя та права надати суду покази.

"Ми подали позов 28 грудня 2016 року і сподіваємося, що рішенням Окружного адмінсуду Києва суд буде зобов’язаний виконати вимоги статей 55 та 129 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права людини та допитати Віктора Януковича особисто", - зазначив адвокат Віталій Сердюк.

За словами адвоката, "системні відмови" Печерського суду відібрати у Януковича пояснення за всіма висунутими йому підозрами і, зокрема, нещодавно з приводу державноі зради – "це грубе порушення особистого права людини на захист, що гарантоване низкою нормативно-правових актів та загроза винесення необґрунтованого вироку".

"Будь-якому громадянину нашої держави Конституцією, КПК, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, Конвенцією про захист прав людини гарантоване право бути допитаним у справі, у якій висуваються обвинувачення", - зазначив він.

"Печерським райсудом вже неодноразово ці гарантії порушувалися та моєму Клієнту безпідставно відмовлялося у наданні у судових процесах показань, без яких неможливо об’єктивно встановити істину", - наголосив адвокат.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада