Адвокат: Савченко зможе повернутися додому у березні

Українська льотчиця і народний депутат від партії "Батьківщина" Надія Савченко, ймовірно, зможе повернутися в Україну вже прийдешньої весни
Depo.Влада
8 лютого 2016 06:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат льотчиці Марк Фейгін, передає depo.ua з посиланням на "Подробности".

"Вирок оголосять на початку березня або в кінці лютого, буквально через три-три з половиною тижні. Далі вирок набуває чинності через 10 днів. Надія Савченко відмовляється подавати апеляцію, втім я не згоден з цією позицією і вважаю, що апеляцію подавати потрібно, проте вона не хоче цього робити. Ми поки її переконуємо, але через 10 днів після винесення вироку, в середині березня, він вступить в законну силу ", - пояснив адвокат.

На думку адвоката, з цього моменту може початися процедура видачі Надії Савченко.

"Київ може направити запит про її видачу в Україну для відбуття терміну покарання. Там є ряд перешкод процесуального характеру: Україна повинна визнати законність вироку, але це все - формальна сторона питання, цього можна уникнути, домігшись головного - щоб Надія Савченко опинилась в Києві. Все інше - має виключно політичний характер, а ніяк не зобов'язує дотримання процедури, так як, за цією логікою, Росія повинна дотримуватися Будапештського меморандуму", - зазначив Фейгін.

Нагадаємо, що Савченко оголосила голодування 25 грудня, коли ростовський суд залишив її під вартою.

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада