Адвокат Савченко занепокоєний ситуацією навколо ГРУшників

Ситуація навколо російських ГРУшників свідчить про просування процесу повернення народного депутата України Надії Савченко в Україну
Depo.Влада
23 травня 2016 17:21
ФОТО: depo.ua

Про це сказав адвокат українки Марк Фейгін, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ситуація навколо росіян Єрофеєва і Александрова безперечно свідчить про те, що все йде до повернення Савченко тим чи іншим чином в Україну. Але невизначеності в цьому процесі усе ще дуже багато", - сказав Фейгін.

Зокрема, він вказує на суперечності у заявах українських адвокатів росіян. Зокрема, Оксана Соколовська не пов'язує повернення підзахисних із долею Савченко, а Валентин Рибін - пов'язує. Крім того, викликає занепокоєння заява глави Мін’юсту РФ Олександра Коновалова про те, що запущений процес може тривати довго.

"Та інформація, яку я персонально отримую з російської ФСВП, також насторожує - говорять, що процес повернення Савченко може тривати до року. Тобто папери у її справі йдуть ні швидко, ні повільно, а як зазвичай. І ніхто їхній рух не пришвидшує. Це непокоїть, оскільки нам потрібно уникнути відновлення голодування Надією", - наголосив Фейгін.

Оскільки російський Мін’юст жодних паперів про передачу Єрофеєва і Александрова за конвенцією 1993 року не подавав, то зараз говорять, що для "синхронізації процесу" Савченко може бути передана Україні для відбування строку на Батьківщині. А Єрофеєв і Александров можуть бути помилувані Президентом України.

"Очевидно, що така недзеркальність для однієї зі сторін завдасть шкоди за кількома пунктами. Потрібно буде шукати максимально коректне формулювання для подальшого звільнення Савченко, щоб надалі під час боротьби за інших українських політв'язнів не було претензій у невиконанні домовленостей з боку Росії. По-друге, потрібно буде пояснювати таку недзеркальність власному виборцеві в Україні", - пояснив адвокат.

І тут, за словами Фейгіна, Петро Порошенко як демократично обраний Президент України порівняно з російським візаві від самого початку перебуває у складнішому становищі. Йому на кожному з етапів потрібно звітувати про ситуацію перед своїми виборцями, квапити процес. Тоді як президент Володимир Путін про вибори не хвилюється, може спокійно зволікати, намагаючись виставити українського колегу в невигідному світлі. "Тобто тут з боку Кремля є елемент шантажу, єзуїтське використання своїх умов «керованої демократії", - резюмує адвокат.

Нагадаємо, сьогодні вирок російським ГРУшникам Єрофеєву та Александрову набув чинності.

Один з адвокатів ГРУшників Оксана Соколовська повідомила, що наразі готуються документи на адресу президента України Петра Порошенка з проханням про помилування російських військових.

За даними адвокатів Надії Савченко, звільнення української льотчиці вже вирішене політично.  Сама Савченко вже заповнила документи для екстрадиції до України. Але, на думку адвоката Миколи Полозова, її можуть видати Україні не раніше серпня

18 травня Мін'юст Росії отримав документи на екстрадицію Савченко.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада