Адвокат Савченко вважає, що її передадуть Україні 31 грудня

Адвокат ув’язненої Росією української льотчиці Надії Савченко, Марк Фейгін вважає, що українську полонянку екстрадують до України 31 грудня
Depo.Влада
2 жовтня 2015 05:28
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він сказав в ефірі "Громадського".

Російський Мінюст 1 жовтня заявив, що може видати її України за умови визнання рішення російського суду.

"Сам по собі цей варіант досить підходящий. Проте Кремль намагається отримати максимум дивідендів від ситуації з Савченко", - сказав він.

Зокрема, адвокат навів приклад, що після передачі засудженої РФ Савченко Києву пропаганда Росії зможе заявити, що "ми передали її для відбування покарання, а київська хунта відпустила вбивцю".

"Суд - це один з поверхів авторитарної влади в РФ... Наївно вважати, що суди у Росії вільні. Немає вільних судів у Росії", - додав він.

Після винесення вироку, який за словами Фейгіна був написаний ще рік тому, і проходження другої, апеляційної, інстанції можна буде говорити про застосування конвенції, що дозволить передати Савченко Україні.

"Думаю, вони її 31 грудня відправлять додому", - припустив адвокат.

Амністія Савченко, за його словами, малоймовірна, але ініціатива належить адміністрації президента РФ, яка цього наразі не потребує.

Нагадаємо, напередодні Мінюст Росії заявив, що питання можливої видачі Надії Савченко може обговорюватися з обов'язковою умовою визнання Україною рішення російського суду і гарантій покарання на батьківщині.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України. Їй загрожує до 25 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.