Адвокат Савченко - Путіну: «Уявімо, вам загрожує довічне, а замість суду «трійка»

Адвокат української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко Марк Фейгін написав відкритий лист президенту Російської Федерації Володимиру Путіну у зв'язку із затягуванням судового процесу
Depo.Влада
26 січня 2015 08:14
ФОТО: depo.ua
Адвокат Савченко - Путіну: «Уявімо, вам загрожує довічне, а замість суду «трійка»
Адвокат Савченко - Путіну: «Уявімо, вам загрожує довічне, а замість суду «трійка»

Текст листа опублікований на сторінці Фейгіна у Facebook, передає depo.ua.

«Звернутися до вас мене змусила винятковість ситуації, в якій опинилася моя підзахисна. Поки я пишу вам, термін її відмови від їжі наблизився до 45 днів», - так розпочав лист Фейгін.

За його словами, процесуального матеріалу, який дозволив би зробити висновок про те, чи причетна Савченко до загибелі російських журналістів Волошина і Корнелюка на Сході України влітку минулого року, у чому її звинувачують, більш ніж достатньо.

Однак, на думку Фейгіна, суд уже показав, що ні в чому не планує розбиратися. Його, за словами адвоката, «просто немає», і в такій ситуації він як адвокат не зумів би відстояти права навіть самого Путіна, якби це було потрібно.

«Уявімо неймовірне: ви - мій довіритель, я вас захищаю, і загрожує вам довічне (ну, припустимо); уявіть мене, який у безсиллі намагається захистити ваші права, апелює до норм права, надривається в пресі, а той самий, кого ви ненавидите, індиферентно так: до суду, до суду. А суду-то нема, на його місці «трійка»...», - звернувся захисник Савченко до російського президента.

Він додав, що Савченко вже висловлювала бажання померти.

«Вам, як юристу, добре відомо одне банальне правило: «коли не знаєш, як вчинити, роби по закону». Чого вже там, ви самі знаєте, що робити...», - підсумував Фейгін.

Як повідомляв depo.ua, 21 січня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Анн Брассер закликала владу Російської Федерації звільнити українську льотчицю і народного депутата України Надію Савченко до 26 січня, коли відбудеться засідання ПАРЄ, членом якої вона обрана.

Російське слідство звинувачує українську льотчицю, захоплену в полон і незаконно вивезену в Росію, у пособництві у вбивстві російських журналістів на Донбасі. Суд над нею триває в Москві. Надія Савченко оголосила голодування 15 грудня.