Адвокат Ріната Кузьміна заявляє про порушення проти нього кримінальної справи

Адвокат Андрій Федур, який представляє в суді інтереси колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна і екс-слідчого ГПУ Сергія Войченка, які розслідували справу проти Юрія Луценка, стверджує, що Генпрокуратура порушила проти нього кримінальну справу
Depo.Влада
30 квітня 2015 17:53
ФОТО: depo.ua

"Мене звинувачують в тому, що я погрожував якомусь прокурору Тищенку. Мені хотіли обрати запобіжний захід і вилучити паспорта - і закордонний і український, хоча я не можу зрозуміти, навіщо їм знадобився мій паспорт громадянина України. Хотіли забрати також і інші документи і таким чином заборонити мені вільно пересуватися не лише за кордон, але й всередині країни. Я сприймаю це, як дешеву спробу помсти з боку керівництва ГПУ - мені, як адвокату, який їм заважає", - зазначив Федур, пише РБК.

За його словами, дії ГПУ пов'язані з тим, що він домагається скасування рішення про порушення кримінальної справи і взяття під варту Кузьміна та Войченка, яких підозрюють у тиску на суд, що посадив свого часу Юрія Луценка.

"Слідчий Войченко розслідував кримінальну справу проти Луценка. І ця справа з обвинувальним висновком була направлена до суду. А Кузьмін цей обвинувальний висновок затверджував. Луценко був засуджений, незважаючи на всі старання свого адвоката Баганця, сів у в'язницю за рішенням суду. Після революції гідності адвокат Луценка Баганець стає заступником генпрокурора. І ініціює виробництво вже відносно слідчого Войченка та першого заступника генпрокурора Кузьміна. Їх підозрюють у підбурюванні судді до ухвалення завідомо неправосудного рішення, що є юридичним нонсенсом", - стверджує адвокат.

За його інормацією, судове рішення по справі Луценка ніхто ніколи не відміняв. Це рішення, прийняте слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва, було переглянуто в установленому законом порядку Апеляційним судом - і залишено без змін. Після цього це рішення ніколи ні одним компетентним судом в Україні не скасовувалося.

При цьому, за словами пана Федура, в кримінальному провадженні проти Войченко і Кузьміна є сфальсифіковані документи: зокрема, нібито підроблені дати на повідомленні про підозру Войченко за підписом тоді заступник генпрокурора, а зараз військового прокурора Матіоса.

Федур стверджує, що звернувся до суду для того, щоб отримати рішення про проведення виїмки цих документів з матеріалів ГПУ. Після чого проти нього було відкрито кримінальну справу.

"Суд розглянув моє клопотання і задовольнив його, надавши мені право тимчасового доступу до документів, які знаходяться в прокуратурі Житомирської області, так і в ГПУ. І дав дозвіл на вилучення цих документів Проте ні в ГПУ, і в прокуратурі Житомирської області, куди справа в терміновому порядку відправляли на дорозслідування, відмовилися виконувати рішення суду", - повідомив Федур.