Адвокат: Образа Кремля на "фак" Савченко дуже глибока. Лікарів до неї досі не пускають

Вихід із сухого голодування – дуже складний процес, Надія Савченко потребує кваліфікованої медичної допомоги, однак українських лікарів до неї досі не пускають
Depo.Влада
11 березня 2016 09:15
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів адвокат українки Микола Полозов, передає depo.ua.

"Вчора був багатий на емоції день. Була радість від рішення Надії припинити сухе голодування, ціла суміш емоцій від атаки кремлівських пранкерів, здивування з приводу реакції деяких офіційних і не дуже осіб. Проте, сьогодні є нові виклики, про що варто говорити серйозно.

Надія припинила сухе голодування, але вихід з неї відбувається з важкими ускладненнями. Вчора її рвало водою, яку вона намагалася пити. Крім цього стан її і без того виснаженого здоров'я стає все гіршим. Позначається стара проблема з каменями в нирках, загострена стресом для організму у вигляді голодування (особливо сухого). Висока температура, що не спадає вже кілька днів, свідчить, як мінімум, про серйозне запалення внутрішніх органів. Іншими словами, мінімум, що зараз необхідно в терміновому порядку зробити для Надії Савченко це провести її медичне обстеження", - розповів адвокат.

Він зазначив, що російських медиків Савченко до себе не підпускає, а українські все ще не можуть виїхати з Ростова-на-Дону.

"Російських медиків вона до себе не підпускає. Як пише сама Надія, тут, на Росії, старий ГУЛАГівський принцип "Не вір, не бійся, не проси" став її кредо. Разом з тим, українські медики все ще знаходяться в Ростові-на-Дону, так і не отримавши дозволу від російської влади на зустріч і обстеження Надії. Мабуть кремлівська образа, озвучена Лавровим, на її дії в суді, виявилася дуже глибокою", - пише Полозов.

Він наголосив, що Надії Савченко терміново потрібно хоча б медичне обстеження для оцінки поточного стану здоров'я, визначення потенційних ризиків і правильного виходу з сухого голодування.

"Я читав, що влада України звернулися до Німеччини з проханням надіслати своїх медиків Надії. Але коли вони приїдуть? А вирішувати цю проблему потрібно терміново", - написав адвокат.

Він також зазначив, що російський омбудсмен Памфілова "не проявляє жодної активності в долі Надії в цей критичний момент".

"Всі двері в Росії для Надії закриті, а Україна зараз об'єктивно нічим не може оперативно допомогти заручниці. Адвокати не лікарі і не можуть об'єктивно судити про стан її здоров'я. На мій суб'єктивний погляд ситуація критична", - пише Полозов.

"Здоров'я і життя Надії тануть на очах. Час минає. І ми всі ніколи собі не пробачимо, якщо..." – додав адвокат. 

Нагадаємо, 3 березня у Донецькому міському суді Ростовської області  завершилися дебати у справі Надії Савченко, де виступили з останнім словом її адвокати, однак самій підсудній останнього слова не дали. Тоді вона оголосила сухе голодування і заборонила розтинати своє тіло в разі смерті. 

Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

8 березня президент України Петро Порошенко доручив  створити штаб з порятунку Савченко та доправити до неї найкращих лікарів

9 березня Савченко сказала своє останнє слово в судовому процесі, але вирок знов відклали - на 21 березня. Під час свого виступу Савченко встала на лавці в скляному "акваріумі" і показала середній палець. Згодом міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що лікарів до Савченко не пускають "через її поведінку у суді"

Вчора, 10 березня, адвокат Савченко Фейгін опублікував в соцмережі лист начебто від президента України Петра Порошенка, в якому він закликав Савченко припинити голодування і обіцяв посаду в уряді.

Після цього Савченко справді перестала голодувати

Однак згодом виявилося, що лист - фальшивка. Прес-секретар українського президента також підтвердив, що лист до Надії Савченко не відправляли

Згодом, відповідальність за цей "розіграш" взяли на себе російські пранкери. 

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону.