Адвокат Корбана заявляє, що її викликали на допит в ГПУ

Генеральна прокуратура України викликала на допит адвоката лідера "Укропу" Геннадія Корбана Оксану Томчук
Depo.Влада
18 грудня 2015 16:18
ФОТО: depo.ua

Відповідне повідомлення їй вручив співробітник СБУ в приміщенні Печерського районного суду міста Києва в п'ятницю, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Щойно, попри те, що я ніколи не ухилялася від спілкування з процесуальними органами, з органами досудового розслідування, аж цілого співробітника СБУ було направлено для того, щоб вручити мені повістку для допиту в проваджені пана Корбана, захисником якого я є. Тобто це дія, яка прямо заборонена законом", - сказала вона.

За словами Томчук, є норма чинного Кримінально-процесуального кодексу, яка передбачає, що адвоката не можна допитувати в рамках провадження, в якому він здійснює захист свого клієнта і де він володіє фактичними обставинами справи, які він дізнався від свого клієнта.

"В даному випадку ми вже заявляли з паном Богданом (адвокат Корбана Андрій Богдан - ред.) про те, що ідуть постійні погрози на адресу адвокатів. Здійснюється постійний тиск. Я хочу зазначити, що це просто зухвалий і навмисний тиск на захист пана Корбана", - підкреслила вона.

Томчук викликають на допит в ГПУ на 21 грудня. Вона зазначила, що обов'язково піде на допит, але "не буде давати свідчення, оскільки є захисником по справі".

Нагадаємо, 6 листопада суд прийняв рішення помістити Корбана про домашній арешт строком на два місяці — до 31 грудня.

Сьогодні, 18 грудня, відбулося судове засідання щодо розгляду клопотання захисту лідера УКРОПу Геннадія Корбана про зміну йому запобіжного заходу.

Засідання було перенесене через госпіталізацію Корбана, якому сьогодні під час суду стало зле. 

Печерський районний суд Києва оголосив перерву у судовому засіданні щодо розгляду клопотання захисту лідера УКРОПу Геннадія Корбана про зміну йому запобіжного заходу до 23 грудня.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада