Адвокат: Чийгоза мали б відпустити з в'язниці. Його тримають в заручниках

З 9 березня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз знаходиться в СІЗО без всяких на те юридичних підстав
Depo.Влада
9 березня 2016 09:16
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав адвокат Чийгоза Микола Полозов, передає depo.ua.

Він нагадав, що 25 січня так звана "судова колегія у кримінальних справах Верховного Суду Республіки Крим" продовжила арешт Ахтема Чийгоза до 8 березня 2016 року.

"Тобто сьогодні, 9 березня 2016 року в будь-якій нормальній країні, де є суд, Ахтем Чийгоз вже був би на свободі. Разом з тим він продовжує залишатися в Сімферопольському СІЗО без будь-якого судового рішення, так само як Мустафа Дегерменджі і Алі Асанов", - написав Полозов.

Ситуацію, що склалася адвокат пояснює, по-перше, правовою неграмотністю новоспечених кримських суддів і їхнім бажанням вислужитися перед новою владою. Друга причина того, що фігуранти "справи 26 лютого" все ще під арештом, на думку адвоката, в тому, що - це політична справа і про правосуддя тут мова не йде.

Технічно продовження арешту було оформлено з грубими порушеннями російського законодавства. За інформацією Полозова, "суддя" Г. В. Редько прийняла постанову, "якою призначається судове засідання за поданням "прокурора" Поклонскої, яка раптом не погодилася з ухвалою судової колегії про повернення справи їй, на 11.03 .2016 р".

"Крім іншого, суддя Г.В. Редько бере і тупо, в порушення як російських законів, перш за все Конституції Російської Федерації, КПК РФ, так і міжнародних норм, зокрема Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод, так ось бере і тупо вписує Ахтему Чийгоз 3 (три) додаткові дні тримання під вартою, без жодного відкритого судового розгляду з обов'язковою присутністю обвинуваченого і його захисника. Така ось "свята простота", - пише Полозов.

"Дійсно, суду на Росії немає, - продовжує адвокат. - Тим більше в політичних справах, до яких без жодного сумніву відноситься і справа "26 лютого" як зразок переслідування кримських татар, перш за все за етнічною ознакою. Але те, що творять новоспечені російські судді в Криму, не піддається взагалі ніякому здоровому поясненню".

Полозов зізнається, що не має жодних ілюзій щодо негайного звільнення Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі в зв'язку з вищевказаними обставинами. "Російська влада продовжує утримувати кримських татар в якості заручників", - вважає він.

"Але я переконаний, що широке обговорення таких жахливих порушень, як незаконне позбавлення волі, що допускаються кримськими "перевертнями в мантіях", укупі з неминучими позитивними рішеннями ЄСПЛ у справі Чийгоза та інших, і, як наслідок, політичному тиску на російську владу - приведуть в кінцевому підсумку до справедливості і свободи Ахтема Чийгоза та інших політичних заручників в Криму", - впевнений Полозов.

Политические заложники. Крым.Сразу оговорюсь, в данном посте речь идет о текущей ситуации, безотносительно международн...

Опубліковано Nikolay Polozov 8 березень 2016 р.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу 26 лютого 2014 року на боці прихильників територіальної цілісності України. За даними російського слідства, через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Підсудні своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада