Адміністрація Президента займеться прирученням Кличка

Призначення Віталія Ковальчука і Ростислава Павленка до Адміністрації Президента свідчить про початок підготовки команди президента до майбутніх місцевих виборів
Depo.Влада
26 грудня 2014 18:58
ФОТО: depo.ua
Адміністрація Президента займеться прирученням Кличка
Адміністрація Президента займеться прирученням Кличка

Сьогодні в Адміністрації Президента пройшли кардинальні кадрові заміни: на місце Юрія Косюка, звільненого два тижні тому, на посаду першого заступника голови Адміністрації Президента призначили народного депутата, заступника голови фракції «Блок Петра Порошенка» Віталія Ковальчука. На допомогу Ковальчуку на пост заступника голови адміністрації поставили Ростислава Павленка, якого не так давно величали головним політтехнологом Віталія Кличка.

Варто зауважити, що обидва призначенця ще не так давно асоціювалися з командою Віталія Кличка. Ковальчука давно називали «сірим кардиналом» Кличка, проте перед парламентськими виборами між ними ніби пробігла чорна кішка. Ходили чутки, що конфлікт дійшов до того, що Віталій Кличко навіть особисто вимагав від президента прибрати зі списку «Блока Петра Порошенка» людей, пов'язаних з Віталієм Анатолійовичем, але ніхто цього робити не захотів.

Пізніше, у ході формування уряду в ЗМІ з'являлася інформація про те, що кандидатура Ковальчука розглядалася на посаду віце-прем'єр-міністра України з питань регіонального розвитку, однак досягти таких висот колишня права рука лідера «УДАРу» не зміг.

З чим же пов'язаний нинішній прихід Ковальчука та його близького соратника Павленко в АП? Дані кадрові призначення, очевидно, пов'язані зі стартом підготовки президентської політсили до майбутніх місцевих виборів, які пройдуть на всій території України восени наступного року. Як стало відомо depo.ua, зараз всередині БПП активно обговорюється можливість ребрендингу партії. На думку деяких представників президентської політсили ідея іменного блоку вичерпала себе та може згодом працювати проти неї самої.

Однак, в контексті майбутніх місцевих виборів для Порошенка та його команди важливо прив'язати до себе Кличка. Варто нагадати, що на недавньому з'їзді партії «УДАР» Віталій Кличко публічно заявив про те, що його політсила має намір йти на місцеві вибори окремо від БПП. Завдання Ковальчука, очевидно, пов'язана якраз з тим, щоб цього не сталося. Команді президента явно не потрібен самостійний похід Віталія Володимировича. Фактично тактика такої роботи буде зводитися до послаблення й так розпадаючої на шматки партії мера-боксера, а Кличко в ідеалі має стати одним з головних «фейсів» президентської сили на місцевих виборах.