Абромавичус: Я чекав тиску з боку чиновників часів Януковича, а не "нових політиків"

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус розповів, що ідучи на посаду був готовий, що на нього чинитимуть тиск, однак не чекав, що це будуть "нові політики"

Про це, як передає depo.ua, він сказав у інтерв'ю виданню "Новое время".

"Це досить швидко відчулося. Для мене це не було сюрпризом. Я цього очікував. Але я очікував, що будуть якісь старі інтереси, а не нові. Я очікував червоних директорів, регіоналів у стилі [Віктора] Бондика в "Укртрансхімаміаку". Для мене великим сюрпризом стало те, що деякі з нових політиків полізли в держкомпанії", - сказав Абромавичус, зазначивши, що має на увазі "тих, кого я сьогодні назвав і тих, хто нещодавно пішов у відставку" (Кононенко і Мартиненко).

"Ніхто ж не сказав, що буде легко. Тому ми продовжували робити реформу держкомпаній, при цьому розуміючи, що держава - поганий власник і тільки приватизація врятує від усього цього дерибану і політичної корупції … Був саботаж призначення людей на керівні посади в держкомпаніях. Саботаж і політичний тиск починалися в лінійних міністерствах. Я цього не бачив, але відчував", - розповів міністр. 

Нагадаємо, що сьогодні міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку

Однією з головних причин відставки Абромавичус назвав тиск і корупційну діяльність з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечив.

У  НАБУ відразу пообіцяли зареєструвати кримінальне провадження за заявою міністра економіки Айвараса Абромавичуса про участь у корупційних схемах народного депутата Ігоря Кононенка, який запевняє, що сам і подав заяву в бюро з проханням покарати винних у цій справі

Зазначимо, президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом. Під час зустрічі президент висловився за те, щоб Абромавичус залишився на посту міністра. 

Читайте також: Абромавичус розповів, як йому нав'язували заступників

Більше новин про