Абромавичус: Я чекав тиску з боку чиновників часів Януковича, а не "нових політиків"

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус розповів, що ідучи на посаду був готовий, що на нього чинитимуть тиск, однак не чекав, що це будуть "нові політики"
Depo.Влада
3 лютого 2016 20:06
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, він сказав у інтерв'ю виданню "Новое время".

"Це досить швидко відчулося. Для мене це не було сюрпризом. Я цього очікував. Але я очікував, що будуть якісь старі інтереси, а не нові. Я очікував червоних директорів, регіоналів у стилі [Віктора] Бондика в "Укртрансхімаміаку". Для мене великим сюрпризом стало те, що деякі з нових політиків полізли в держкомпанії", - сказав Абромавичус, зазначивши, що має на увазі "тих, кого я сьогодні назвав і тих, хто нещодавно пішов у відставку" (Кононенко і Мартиненко).

"Ніхто ж не сказав, що буде легко. Тому ми продовжували робити реформу держкомпаній, при цьому розуміючи, що держава - поганий власник і тільки приватизація врятує від усього цього дерибану і політичної корупції … Був саботаж призначення людей на керівні посади в держкомпаніях. Саботаж і політичний тиск починалися в лінійних міністерствах. Я цього не бачив, але відчував", - розповів міністр. 

Нагадаємо, що сьогодні міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку

Однією з головних причин відставки Абромавичус назвав тиск і корупційну діяльність з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечив.

У  НАБУ відразу пообіцяли зареєструвати кримінальне провадження за заявою міністра економіки Айвараса Абромавичуса про участь у корупційних схемах народного депутата Ігоря Кононенка, який запевняє, що сам і подав заяву в бюро з проханням покарати винних у цій справі

Зазначимо, президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом. Під час зустрічі президент висловився за те, щоб Абромавичус залишився на посту міністра.