Абромавичус сказав, коли Україна буде в Європі

Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус, який подав у відставку, не вірить у швидке членство України в Євросоюзі
Depo.Влада
13 лютого 2016 13:34
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю естонській газеті Eesti Paevaleht і порталу "Делфі", передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Україна буде в Євросоюзі, але точно не за кілька років. Це точно займе більше часу", - сказав Абромавичус.

На думку міністра, його відставка може прискорити хід реформ в Україні й, відповідно, наблизити країну до членства в ЄС.

"Мій досить резонансний ухід саме повинен врешті вплинути на те, щоб українські політики отямилися, що все ж таки їх обирав народ, що треба працювати на людей, а не на себе. І що реформи потрібно робити швидше й краще, бо час спливає, підтримка народу мінімальна", - сказав  Абромавичус.

Він зазначив, що рішення про відставку він прийняв через процвітання корупції в Україні й неготовність влади боротися нею, і "це – холодний душ для України".

При цьому Абромавичус зізнався, що хотів би попрацювати "у повністю технократичному уряді, але така ситуація зараз не передбачається".

"Офіційно я ще міністр, але я взяв відпустку на пару тижнів, і сподіваюся, що за цей час Верховна Рада проголосує за мою відставку", - пояснив міністр.

Нагадаємо, 3 лютого Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку.  Однією з головних причин він назвав тиск і корупційну діяльність з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. 

Кононенко, у свою чергу, ці звинувачення заперечив і додав сам і подав заяву в НАБУ з проханням покарати винних у цій справі

Наразі НАБУ проводить допити Абромавичуса та Кононенка.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада