Абромавичус розповів, як йому нав'язували заступників

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус розповів, як йому нав'язували призначання керівників держпідприємств та посадовців у міністерстві
Depo.Влада
3 лютого 2016 19:33
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, Абромавичус розповів в інтерв'ю виданню "Новое время".

"Сюди ходить товариш від БПП, підконтрольний Кононенко. Товариш [нардеп БПП Геннадій] Чекіта. Наприклад, за порошкової металургії, ходить, лобіює своїх людей", - сказав міністр.

"За законом у народного депутата є повноваження заходити, куди завгодно і коли завгодно. Це повна маячня. Заходити мало не на внутрішні наради. Є люди, які насправді частіше ходять в міністерство (куди їх не запрошують), ніж у Верховну раду", - зазначив Абромавичус.

За його словами, Чекіта дозволяв собі приходити на конкурс та рекомендувати свої кандидатури на посади.

"Приходить (на конкурс, - ред.) і сидить. Рекомендує якихось старих людей з міністерства. Наприклад, з приводу цього акредитаційного бюро. Ми їх [старих людей] прогнали, а він намагається їх поставити. Причому у самого є якась компанія з сертифікації, і він намагається тему сертифікації рухати. Я взагалі не розумію, як депутат може намагатися впливати на державні компанії. У нього ж є якісь повноваження. Ми – виконуюча влада. У нас є підконтрольні підприємства. Ми там формуємо якусь політику. Причому тут депутати і державні компанії? Мені це незрозуміло", - сказав міністр.

Він також розповів про ситуацію з двома заступниками, яких йому хотіли призначити. По оборонній промисловості і "Нафтогазу" і держпідприємствах.

"У мене зараз є одна вакансія. Вакансія заступника. У понеділок з пакетом документів прийшов товариш. Я сказав йому, що так швидко не приймаю рішення, давайте подивимося, що буде з урядом. А він каже: "Ні, ні, все узгоджено нагорі, я з команди Кононенко, готовий приступати до посади". Я йому відповідаю: я вас добре не знаю. А він: "Так ось документи, більше і дізнаєтеся", - розповів Абромавичус, відмовившись називати ім'я цієї людини.

"Або приходить людина 1960-го року народження, в два рази мало не старше, ніж у мене середній вік заступників. В резюме – ні однієї роботи на керівній посаді, незважаючи на вік, тільки "консультант" і "радник". Людина сама в інтерв'ю, яке проводили мої HR-фахівці, визнає, що навіть не хоче працювати, але говорить "мені сказали" [йти працювати]", - розповів міністр.

"Раніше багато пропонувалися кандидатури. Це нормальний процес. Щоб прийняти рішення і призначити заступників, я переглянув CV 200 людей. З 50-60 зустрівся. Але ненормально, коли тобі кажуть, що у тебе немає іншого виходу і ти тільки цю людини повинен брати. У підсумку я сказав: звільніть мене від всього цього діла, я не хочу бути частиною всього цього", - додав Абромавичус. 

Нагадаємо, що сьогодні міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку

Однією з головних причин відставки Абромавичус назвав тиск і корупційну діяльність з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечив.

У  НАБУ відразу пообіцяли зареєструвати кримінальне провадження за заявою міністра економіки Айвараса Абромавичуса про участь у корупційних схемах народного депутата Ігоря Кононенка, який запевняє, що сам і подав заяву в бюро з проханням покарати винних у цій справі

Зазначимо, президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом. Під час зустрічі президент висловився за те, щоб Абромавичус залишився на посту міністра. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада