Абромавичус розповів, скільки в "Укроборонпромі" збиткових підприємств

Частина підприємств "Укроборонпрому" не працюють, оскільки знаходяться на окупованій території. Ще значна частина підприємств концерну збиткові

Про це розповів генеральний директор держконцерну "Укроборонпром" Айварас Абромавічус в інтерв'ю "Укрінформу", передає Depo.ua.

 

"Зараз "Укроборонпром", який ми отримали, має 137 підприємств. На жаль, 21 підприємство знаходиться на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, тож фактично маємо 116. На наших заводах працює 68 тисяч 800 працівників", – розповів Абромавичус.

 

"Що стосується прибутковості підприємств, то серед тих, які знаходяться на підконтрольній Україні території, 46, на жаль, є збитковими. Таким чином, ми отримали дуже немодернову компанію з дуже глибокими проблемами, які стосуються управлінських та фінансових напрямків", – додав він.

 

Абромавичус також  розповів, з якими саме фінансовими проблемами зіткнулися підприємства концерну.

 

"З найбільш глибоких проблем, які ми побачили, це – велика кількість пасивів, різного виду кредиторської заборгованості, що чітко не відображається на балансі. Щодня щось нове з’являється зі старих заборгованостей, що матиме негативні наслідки для фінансового стану компанії. З того, що ми попередньо знайшли, що не є аудитованим і з простроченою заборгованістю, – обсяг становить 10,6 млрд грн", – сказав Абромавичус.

 

За його словами, найбільш болісна проблема – це прострочена зарплата.

 

"Заборгованість по зарплаті на 43 підприємствах сягає понад 445 млн гривень. Вона суттєво виросла за останні три роки. І це лише те, що ми винні людям. Крім того, що стосується зарплат, там ще є заборгованість 700 млн грн у вигляді податків бюджету. Ще 415 млн грн – це заборгованість по спецпенсіях", – сказав директор "Укроборонпрому".

 

"Таким чином, з усього кредитного портфеля, який становить близько 10 млрд грн, майже половина – 4,8 млрд грн – вже прострочена заборгованість. Також маємо прострочену заборгованість постачальникам у розмірі 4,2 млрд грн. Тож загалом, як я сказав, заборгованість сягає 10,6 млрд грн", – додав він.

 

Однак найбільші проблемні заборгованості сконцентровані на кількох підприємствах.

 

"Це означає, що з вирішенням їх буде вирішена і левова частина наших проблем", – зазначив Абромавичус, додавши, що головне завдання його команди зараз – зробити все можливе для зниження заборгованості по зарплатах.

 

Нагадаємо, раніше Айварас Абромавичус анонсував перетворення "Укроборонпрому" на холдингову компанію

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"