Абромавичус поклав край "сигаретній справі" проти Австралії

Мінекономіки припинило торговий спір з Австралією щодо закону про уніфікацію упаковок тютюнових виробів
Depo.Влада
4 червня 2015 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус на брифінгу в Києві, передає depo.ua із посиланням на УНІАН.

"У Міністерства дуже обмежені ресурси, і ми хотіли б їх сконцентрувати на захисті прямого торгового інтересу України. У цього спору відсутня економічна логіка. Жодна з українських тютюнових компаній не експортує свою продукцію до Австралії", - зазначив глава Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, торговий спір з Австралією виник в результаті рішення австралійського парламенту уніфікувати упаковки сигарет з метою боротьби з курінням. Своє невдоволення таким рішенням висловили ряд найбільших тютюнових компаній, а також Домініканська Республіка, Гондурас, Нікарагуа, Філіппіни, Замбія, Мексика, Куба, Еквадор і Україна. 13 березня 2012 року Україна подала до Органу з вирішення спорів СОТ запит на проведення консультацій з Австралією в рамках Домовленості про правила та процедури, що регулюють вирішення спорів. Цей запит став третім подібним запитом України - слідом за спором з Вірменією і Молдовою.