Абромавичус поділився рецептом перемоги над корупцією

Екс-міністр економіки Айварас Абромавічус вважає, що корупцію в Україна можна перемогти скороченням людей та через зменшення ролі держави в економіці
Depo.Влада
1 липня 2016 15:40
ФОТО: depo.ua

Про це Абромавичус розповів в інтерв'ю  виданню "ЛІГАБізнесІнформ", передає depo.ua.

"Корупція в Україні ніде не починається і ніде не закінчується. Вона всюди, за що не візьмись. Її може побороти будь-яка людина на високій посаді. Можна побороти скороченням людей, через зменшення ролі держави в економіці, через державні закупівлі. Коли це буде зроблено, ми заощадимо близько $ 2,5 млрд на рік. Я скасував 15% дисконт Укрнафти. За минулий рік ми заощадили Укрнафті $ 100 млн. 14 років існувала схема Укрекоресурси. Закрили її. Але все, що стосувалося подальшого, правоохоронних органів - там є тисяча способів все зам'яти. Без жорсткої люстрації і зменшення ролі держави в економіці нічого не вийде. Але найефективніший спосіб - посадки. Коли люди відчувають безкарність, вони будуть продовжувати красти і брати хабарі", - сказав екс-міністр.

Він також додав, що важливим стимулом в подоланні корупції є ринкові зарплати держслужбовців.

"Важливо і підвищення зарплат чиновникам. Ринкові зарплати приведуть до того, що люди будуть дорожити своїм робочим місцем. Коли я скорочував на 50% штат міністерства, багато хто злякався. Але після першої зарплати, коли побачили, що замість 4 700 стало 9 400 грн, сказали: "Ми можемо ще скоротити"", - додав Абромавичус, зазаначивши, що "Той, хто в системі довго, вразливий в боротьбі з корупцією. Від тих політиків, які працюють 10-20 років, не можна очікувати справжньої боротьби".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада