Абромавичус очолить радикальне крило партії Саакашвілі

Скандальний вихід Абромавічуса з Кабміну ознаменував початок активізації політпроекту Михайла Саакашвілі
Depo.Влада
3 лютого 2016 12:58
ФОТО: depo.ua
Абромавичус очолить радикальне крило партії Саакашвілі
Абромавичус очолить радикальне крило партії Саакашвілі

Не секрет, що сьогоднішня скандальна заява міністра економіки Айвараса Абромавичуса про відставку та звинувачення на адресу заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у корупції – це гра на випередження. Раніше Depo.ua вже писав про те, що посада Абромавичуса мала відійти Віталію Ковальчуку, який після переформатування уряду мав поєднати крісла першого віце-прем’єра та міністра економіки. Варто нагадати, що свого часу подібний фінт вухами зробив Саша Боровик, який, уходячи з посади заcтупника міністра економіки, звинуватив керівництво Кабміну у ігноруванні його реформаторської діяльності. На цьому паралелі не завершуються – як і у випадку з Боровиком за спиною маячить постать губернатора Одещини Михайла Саакашвілі.

Так, політолог Тарас Березовець у пості в "Фейсбуці" повідомив, що вчора бачив Абромавича та Саакашвілі у одному зі столичних ресторанів. "Тепер зрозумілий предмет зустрічі. Цікаво інше, що міністр проводить консультації напередодні своєї відставки з губернатором, зайнятим створенням нової політичної сили в переддень дострокових виборів Ради у вересні", - написав він. До речі, коли Боровик уходив з Кабміну, він теж зазначав, що перед цим консультувався з Саакашвілі…

Сам Міхо відреагував на це повідомлення дуже оперативно, теж наїхавши на Кононенка та прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. "Вчора довго говорили з Айварасом Абромавічусом і він розповів ще багато всього цікавого. Хіба не сумно, що литовці і грузини змушені взяти на себе функцію захисників країни від деяких нечистих на руку етнічних українців, які прорвалися у владу. Я працюю разом з Айварасом в Раді з реформування держпідприємств, головою якого я став з його ініціативи і хочу підтвердити, що всі наші ініціативи по зміні керівників держпідприємств блокуються особисто Прем'єр-міністром з подачі одного з лідерів фракції БПП-Солідарність в Раді - Ігоря Кононенко і ще декількох груп впливу", - написав він у соцмережах. Фактично мова йде про майже відкриту заяву Міхо про створення власного політпроекту, у який увійде і литовець.

Тут варто звернути увагу на те, що політична риторика команди Саакашвілі вийшла новий радикальний рівень. Раніше Саакашвілі всіляко уникав критики відносно Кононенка, акцентуючи увагу на команді прем’єр-міністра. Втім, фактично саме Абромавичус дав старт цій історії, і вочевидь, саме він стане рупором конфлікту з Кононенком, ставши головним "радикалом" у команді одеського губернатора, навіть посунувши з цієї позиції Сашу Боровика.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада