Абромавичус бачить головним завданнями для "Укроборонпрому" проведення аудиту

Головними завданнями на найближчу перспективу для ДК "Укроборонпром" є проведення міжнародного аудиту своєї фінансової діяльності та здійснення реформ
 

Про це йшлося під час засідання оновленого складу Наглядової ради концерну, йдеться у повідомленні Укроборонпрому під час якого було обрано її нового голову Айвараса Абромавичуса, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Вважаю, що за останні декілька років "Укроборонпром" здійснив декілька успішних кроків у сфері реформування. Але, водночас, деякі інші українські державні компанії зробили більше. Тому в нас є багато завдань, які ми маємо виконати якнайшвидше. І одне з найбільш пріоритетних з них – проведення аудиту "Укроборонпрому", – заявив новообраний голова Наглядової ради.

Враховуючи обмежені кошти, що були виділені КМУ, та необхідність здійснення оперативного аналізу діяльності "Укроборонпрому", Наглядовою радою ухвалено рішення провести міжнародний аудит фінансової діяльності всіх підприємств Концерну за 2018-2019 роки.

Для обрання аудитора на електронному майданчику Prozorro буде створено нову позицію із закупівлі послуг, а визначення переможця тендеру відбудеться за процедурою "відкритих торгів". Очолить тендерний комітет із проведення міжнародного аудиту голова Наглядової ради Айварас Абромавичус.

"Ми очікуємо, що вже у вересні буде обрано переможця торгів, який розпочне аудит "Укроборонпрому". За нашими оцінками, він триватиме 6-9 місяців. Це дозволить отримати детальну інформацію щодо реального стану речей на кожному підприємстві Концерну. Водночас ми не можемо провести аудит, який охопить більший період. По-перше, якщо взяти для аналізу період з 2014, не кажучи вже про період з 2011 року, то результатів цього аудиту доведеться очікувати роками. По-друге, виділених урядом 32,5 млн грн на це просто не вистачає", – заявив Абромавичус.

Він додав, що після підсумків фінансового аудиту буде розпочато процедуру із проведення стратегічного аудиту та аудиту корпоративного управління – витрати на них буде запропоновано передбачити у проекті Держбюджету на 2020 рік.

Нагадаємо, 3 квітня Кабінет міністрів України згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) затвердив терміни перевірки "Укроборонпрому".

Однак, 14 червня рішення про фінансування аудиту "Укроборонпрому" було скасовано "через формальності".

12 червня президент України Володимир Зеленський призначив Айвараса Абромавичуса членом Наглядової ради Державного концерну "Укроборонпром".

10 липня Айварас Абромавічус був обраний на посаду голови наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

Читайте також: Мільйонер та ректор КПІ : Хто такий Згуровський, який "наглядатиме" за "Укроборонпромом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна