Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у депутати на проміжні вибори в 7 округах. Depo.ua вирішив проаналізувати розклади
Depo.Влада
23 червня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах
Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах

Округ №23 (Волинська область), зареєстровано 19 кандидатів

Мабуть, найбільш спокійний округ серед тих, де проходять довибори. Це чудово ілюструє відносно невелика кількість кандидатів. Пояснення цьому просте: після смерті Ігоря Еремеева група "Контініум" так і не визначилася зі своїм кандидатом на цьому окрузі. В результаті, округ фактично "злили" під Ігоря Палицю – голову Волинської облради та близької людини до Ігоря Коломойського. Сам Палиця вирішив не йти до ВР, відправивши на вибори Ірину Костанкевич – його заступницю в благодійному фонді "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом". Депутат Волинської облради від "УКРОПу", завідувачка кафедри української літератури Східноєвропейського Національного університету імені Лесі Українки, Костанкевич має всі шанси на перемогу.

Тим паче, як вже писав Depo.ua, "Самопоміч" хитрим чином "злила" цей округ: Центральна виборча комісія відмовила голові фракції "Самопоміч" у Волинській обласній раді Михайлу Імберовському у реєстрації, оскільки Державна прикордонна служба повідомила комісії, що він перебував на території України менше 183 днів в один річний період протягом останніх 5 років, а його разовий виїзд за кордон перевищував 90 днів. У "Самопомочі" знали про це, але висунули саме Імберовського, щоб отримати плюс у свій загальноукраїнський рейтинг на скандалі з відмовою в реєстрації.

Всі інші кандидати, зокрема, перший заступник голови Волинської облради, "свободівець" Олександр Пирожик, представник "Батьківщини" Людмила Кирда та висуванець БПП Юрій Кулачек навряд чи зможуть потріпати нерви Палиці та його креатурі.  

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 1

Тетяна Ричкова

Округ № 27 (Дніпро), зареєстровано 61 кандидат

У окрузі, який став вакантним після обрання Бориса Філатова мером Дніпра, навпаки очікується "рубка" за кожен голос. Це – округ клонів. Під основних кандидатів "підкладено" по кілька однофамільців. Так, наприклад, ставлениця Банкової, самовисуванець Тетяна Ричкова має аж три однофамільниці, дві з яких – Тетяни.

У адвоката Геннадія Корбана, кандидата від "УКРОПа" Оксани Томчук – три повні тезки. По цьому округу балотуються одразу чотири Краснови. Три з них – Загіди. Справа в тому, що самовисуванцем на цьому окрузі балотується дніпровський бізнесмен та політик Загід Краснов. Цікаво, що один з "ботів" на минулих виборах був Дартом Вейдером. На замовлення він змінив прізвище і тепер "попрацює" Загідом Красновим.

Самовисуванкою також балотується заступниця Філатова у мерії, екс-регіоналка Світлана Єпіфанцева. Втім, їй повезло – клонів проти неї не висунули.

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 2

Сергій Насалик

Округ №85 (Івано-Франковская область), зареєстровано 37 кандидатів

На цьому окрузі фаворитом називають Сергія Насалика від Блоку Петра Порошенка, брата міністра енергетики та за сумісництвом чинного мера Рогатину. "Свобода", яка збиралася висувати тут Руслана Кошулинського, в результаті "злила" округ, відправивши на округ вчительку однієї з сільських шкіл Оксану Тебешевську.

Також балотуватиметься кандидат від партії "УКРОП" Віктор Шевченко – рідний брат близького до олігарха Ігоря Коломойського депутата Олександра Шевченка. Варто зазначити, що обидва брати є співвласниками гірськолижного курорту "Буковель".

Водночас від "Батьківщини" у 85 окрузі балотується Ольга Сікора, яка вигравала вибори в цьому окрузі 2012 року, і позиціонує себе опоненткою Насаликів. Втім, у 2014 році вона програла вибори, а її син взяв участь у бійці в Калуші.

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 3

Сергій Шахов

Округ №114 (Луганська область), зареєстровано 107 кандидатів

Рекордна кількість зареєстрованих кандидатів свідчить про вельми напружену боротьбу на цьому окрузі. Величезна частка кандидатів - невідомі нікому особи, які підвозилися цілими автобусами до центральної виборчої комісії з метою організованої реєстрації. Навіщо це треба? В першу чергу, для контролю над виборчими дільницями, оскільки саме з представників кандидатів формуються комісії. Тим паче, що на відміну від дніпровського округу тут не використовується технологія «клонів».

Попри те, що від БПП в раду балотується лідер облорганізації Денис Денищенко, ставлеником Банкової на окрузі називають більш розкрученого та заповзя́тливого лідера "Нашого краю" Сергія Шахова. Він вже розпочав активну кампанію. Крім того, не припиняв окучувати округ і колишній нардеп Валерій Мошенський, який на попередніх виборах вже балотувався тут і посів третє місце, відставши від переможця на 2, 5 тис. голосів.  На цих виборах спробує  вибороти перемогу і місцевий підприємець з київською пропискою Тігран Кочарян, який на минулих виборах фінішував другим, випередивши Мошенського на 500 голосів. Але, на відміну від Мошенського, Кочарян два роки округом не займався. Варто відзначити, що Опоблоківці виставили на цих виборах відверто слабкого кандидата - голову Новопсковської райради Бориса Лебедєва. Втім,  довіра виборців до "біло-блакитних" все ще досить велика, і шанси пройти в Раду в нього також є.

Характерною особливістю цієї кампанії на Луганщині окрім рекордної кількості кандидатів також можна назвати і велику чисельність відомих та медійно розкручених осіб як в області, так і на всеукраїнському рівні. Це і колишня в.о. голови Луганської ОДА Ірина Верігіна, яка балотується від "Батьківщини"; і екс-міністр аграрної політики Ігорь Швайка від "Свободи", скандальний екс-депутат Харківської міськради Андрій Лесик, якого через "георгіївську стрічку" з ганьбою виключили з фракції Кернеса,  колишня "права рука" екс-губернатора Туки Єлізавета Пушко-Цибуляк. Але всі вони чужаки на луганській Слобожанщині, і шансів практично не мають.  

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 4

Руслан Богдан

Округ № 151 (Полтавська область), зареєстровано 47 кандидатів

На цьому окрузі найбільш розкрученим кандидатом виявився Руслан Богдан від "Батьківщини". Втім, варто враховувати, що його популярність – не зі знаком "плюс". Це – одіозна постать, і якщо навіть якщо не враховувати висмоктаний з пальця педофільний скандал, то можна згадати низку публікацій у ЗМІ, у яких Богдан фігурує як один з представників кримінального світу у 90-х (тоді він носив прізвище Мусієнко). Втім, Полтавщина традиційно була одним із плацдармів партії Тимошенко і її кандидат може показати серйозні результати.

Цікаво, що від "Радикальної партії України" балотується Ляшко – тільки не Олег Ляшко, а Руслан. З лідером "радикалів" вони, за інформацією Depo.ua, не родичі. Ще варто відзначити балотування на виборах самовисуванця, мера Пирятина Олексія Рябоконя. Цікаво, що у його біографії значиться, що він досі є членом Соціалістичної партії України.   

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 5

Ілля Кива

Округ №183 (Херсон), зареєстровано 30 кандидатів

На цьому окрузі є три основних кандидатів, які змагаються між собою. Окрім самовисуванця екс-голови Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Іллі Ківи, який зараз значиться бійцем батальйону імені генерала Кульчицького Національної гвардії України. За деякими даними, Ківі активно допомагає чинний мер Херсона Володимир Миколаєнко, який протягом останніх років був у "Батьківщині", але пішов з партії і на місцевих виборах йшов як самовисуванець.

Від «Батьківщини» на окрузі №183 балотується перший пост майданний екс-губернатор Херсонщини Юрій Одарченко. Проти нього "доброзичливці" пустили "клона". Втім, більше за всього Одарченко запам’ятався оригінальною зовнішньою рекламою. На окрузі, більшість якого знаходиться в межах міста, розвішені білборди Одарченка з надписом "Ми в силах зупинити геноцид села!". Це викликало кепкування серед місцевих жителів, які охрестили Одарченка "геноцидним".

Втім, головним фаворитом є кандидат від БПП, екс-губернатор області та діючий голова Херсонської облради Андрій Путілов, який має серйозні адміністративні та фінансові ресурси

Як розписали передвиборчий "пасьянс" в семи вакантних округах - фото 6

Дмитро Блауш

Округ №206 (Чернігів), зареєстровано 75 кандидатів

На цьому окрузі розгорнулася серйозна боротьба за мандат. Тут досить активно використовується технологія "клонів". Зокрема, постраждав кандидат від "радикалів" Дмитро Блауш та столичний забудовник Максим Микитась. Цікаво, що на окрузі зареєстровані повний тезка нардепа від "Батьківщини" Валерія Дубіля, а також екс-мера Чернігова Олександра Соколова, які не балотуються на цьому окрузі. Втім, очевидно, дехто вирішив перестрахуватися…  

Загалом, основна боротьба розгортається між провласним Максимом Микитасем та опозиційно налаштованим до влади Єгором Фірсовим, якого було позбавлено депутатського мандату згідно з рішення БПП. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада