45 нардепів хочуть відкласти зміни до Конституції до літа

До Конституційного суду звернулося 45 народних депутатів з проханням дати роз'яснення, що вважати черговою сесією Верховної Ради
Depo.Влада
19 січня 2016 22:40
ФОТО: depo.ua
45 нардепів хочуть відкласти зміни до Конституції до літа
45 нардепів хочуть відкласти зміни до Конституції до літа

Як відомо, Конституція передбачає, що "законопроект про внесення змін до Конституції України, [...] попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України".

Також за Конституцією, "чергові сесії Верховної Ради України починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року".

Як нам стало відомо, наразі під терміном "наступна чергова сесія" розуміють сесію, яка починається одразу після закінчення тієї, на якій було попередньо ухвалені зміни до Конституції. У випадку зі змінами Конституції щодо децентралізації це та сесія, яка триває саме зараз і завершиться 2 лютого, адже зміни попередньо було проголосовано 31 серпня.

Таким чином остаточно зміни до Конституції необхідно прийняти не пізніше 2 лютого 2016 року (перший вівторок лютого), поки триває ця сесія.

Натомість нардепи, що звернулися до КСУ, пропонують вважати "наступною черговою" не поточну сесію, а ту, що почнеться після 2 лютого. Таким чином зміни до Конституції можна буде ухвалювати до першого вівторка вересня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада