4 політичні партії дадуть свою фінзвітність на аудит громадськості

Чотири з шести парламентських партій погодилися розкрити свою фінансову звітність для перевірки новоствореною коаліцією з протидії політичній корупції
Depo.Влада
11 липня 2016 18:12
ФОТО: depo.ua

Про це оголосили представники партій БПП "Солідарність", "Народний Фронт", "Самопоміч" та Радикальної партії під час форуму "Гроші партій – під контролем", повідомляє depo.ua з посиланням на Transparency International.

Представники "Батьківщини" та "Опозиційного блоку" проігнорували запрошення до співпраці, додали в організації.

До коаліції, яка займеться перевіркою партійних грошей, увійшли такі організації як Центр "Ейдос", Transparency Intenational Україна, Центр демократії та верховенства права, Міжнародний інститут демократій, Інститут Республіка, рух "Під контролем" та інші.

Представники партій домовилися, що уся інформація про доходи, видатки, майно та фінансові зобов’язання, яку відповідно до закону "Про запобігання та протидію політичній корупції" мала бути передана в НАЗК та НАБУ, буде надіслана і для аудиту громадськими організаціями.

"Цього року ми вперше українські партії опублікують вичерпну інформацію про свої фінанси. Щоб викрити політичну корупцію та не допустити маніпуляцій з партійними касами, свої сили об’єднають не тільки правоохоронні органи, але й найпотужніші антикорупційні громадські організації. Це безпрецедентна ситуація не тільки для України, держава та громадянське суспільство і навіть самі партії об’єднуються для викорінення політичної корупції", - заявив голова центру "Ейдос" Віктор Таран.

З цією метою у жовтні розпочне роботу розроблений центром "Ейдос" портал "Партійна каса", присвячений аналізу, візуалізації інформацію про гроші партій, а також буде створюватись індекс корупції політичних партій.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада