36% українців - за скасування перемир'я на Донбасі

36% українців вважають, що необхідно скасувати перемир'я і завершити АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі
Depo.Влада
20 листопада 2014 10:35
ФОТО: depo.ua
36% українців - за скасування перемир
36% українців - за скасування перемир'я на Донбасі

Такими є дані опитування  населення, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», повідомляє ДеПо.

Дослідження показало, що 21% опитаних виступають за надання Донбасу широких економічних і гуманітарних повноважень. Ще 17% - вважають, що ця територія має стати самостійною (отримати федеративний статус), однак повинна залишитися у складі України. 9% тих, хто взяли участь в опитуванні, - за відділення цих територій від України, не визначилися - 17%.

Порівняно з опитуванням за жовтень, зросла підтримка скасування перемир'я і завершення АТО (з 22 до 36%) і зменшилася кількість невизначених з даного питання (з 27 до 17%). Найбільше скасування перемир'я і завершення АТО підтримують на Заході, відділення цих територій від України - на самому Донбасі.

При цьому 43% респондентів позитивно ставляться до підписання перемир'я з представниками так званих ДНР і ЛНР, стільки ж (44%) - негативно. Не визначилися - 13%. Порівняно з жовтнем, зменшилася кількість прихильників підписання перемир'я (з 53 до 43%), одночасно зросло число його противників (з 33 до 44%).

Разом з цим більшість респондентів (71%) не підтримують ідею відокремлення територій, контрольованих ДНР і ЛНР, від України, одночасно кожен п'ятий виступає за відділення, кожен десятий - не визначився.

Опитування проводилося серед населення України від 18 років і старше в період між 6 і 13 листопада 2014 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонам і типом поселення. Вибіркова сукупність - 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,8%.

Як повідомляв ДеПо, 70% українських громадян вважають, що між Росією і Україною йде війна, в той же час серед росіян цю думку розділяє всього 26% респондентів.