ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Кубіва розповіли, чому українські туркомпанії не відповідають вимогам

Із 2700 українських компаній, що надають туристичні послуги, ліцензійним умовам відповідають 370, а з 4,5 тисяч готелів – всього 270

Depo.
11 березня 2018 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Повідомляється, що таку статистику навів президент Національної туристичної організації, радник першого віце-прем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі України Іван Ліптуга, який бере участь у 52-й Міжнародній туристичній виставці ITB BERLIN, яка закривається в неділю.

"У нас в державному реєстрі туроператорів 2700 компаній, у яких є ліцензії, з них відповідають ліцензійним умовам 370... Із 4 з половиною тисяч засобів розміщення (2 тис. – це готелі і 2,5 тис. – спеціалізовані заклади – санаторії, пансіонати), "зірки" мають всього 270", – поінформував чиновник.

При цьому він визнав, що питання стандартів якості – це "добровільна історія".

Зобов'язати в умовах ринкової економіки компанії проходити ISO 9000, ISO 14000 або ISO 26000 (серія стандартів ISO розроблена Технічним комітетом 176 Міжнародної організації зі стандартизації, в їх основі лежать ідеї і положення теорії загального менеджменту якості) нікого не можна. Однак, зауважив Ліптуга, це дає маркетингову перевагу перед конкурентами.

Ліптуга нагадав, що два роки в Україні приймали міжнародні стандарти ISO, зараз відповідальні структури займаються тим, щоб створити інтегровану систему якості в туризмі і працювати над покращенням сервісу в усіх суб'єктів туристичної діяльності – туроператорів, гідів, готелів.

За словами президента НТО, розроблено законопроект з туризму. Крім того, разом з SGS (провідною світовою компанією з перевірки, тестування та сертифікації) зараз проводиться добровільна сертифікація, на основі якої українським компаніям буде запропоновано "підтягувати рівень".

Можливо, за його словами, компанії не надто поспішають "відповідати", враховуючи той факт, що український внутрішній турист, а це 80% від загального числа туристів, набагато менш вибагливий і "готовий до будь-якої якості".

Ліптуга також повідомив, що за даними проведених соцдосліджень, середній "чек" за добу українського туриста становить 200-300 грн, а іноземного – 200 дол.

Нагадаємо, у 2017 році 1,2 мільярда туристів перетнули міжнародні кордони, а до 2030 року прогнозується, що їх число зросте до 1,8 мільярда.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада