Справа Каськіва: Скільки коштуватиме Януковичу повернення в Україну

Рішення суду по "панамцю" Каськіву нічого, окрім відрази, у громадян країни викликати не може

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Справа Каськіва: Скільки коштуватиме Яну…

Повернення Владислава Каськіва додому стало черговою несподіванкою, на які таким урожайним видався цей тиждень. Навряд чи хтось вже й сподівався побачити цього одіозного персонажа на Батьківщині. Зранку Генпрокуратура прозвітувала: Каськіва екстрадували з Панами. Ближче до обіду стало зрозуміло: пити шампанське з цього приводу не варто.

"Вночі 1 листопада спільними зусиллями ГПУ та СБУ з Панами в Україну екстрадовано колишнього голову Держкомінвестпроекту В. Каськіва, який підозрюється у заволодінні в 2012 році у змові з іншими особами коштами державного бюджету України на суму близько 7,5 млн грн", – повідомив Юрій Луценко. Та буквально за лічені години після прильоту Каськіва до України Печерський районний суд ухвалив рішення про обрання міри запобіжного заходу у вигляді застави. Аргументація наступна: захист екстрадованого надав суду довідку про повне відшкодування останнім завданих державі збитків. А розмір застави склав смішні 160 тис гривень.

Нагадаємо: згадані 7,5 млн спливли у 2016 році, коли виявилося, що укладений Каськівим договір про надання рекламних послуг з ТОВ "Глорія" був фіктивним. В результаті, екс-чиновника було оголошено в розшук за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК (службова фальсифікація). У біографії пана Владислава були й інші гучні афери. Зокрема, триває розслідування по справі розкрадання 94,2 млн гривень упродовж 2012-2014 рр. спільно із службовими особами Держагентства з інвестицій та ДП "Державна інвестиційна компанія". Гроші, виділені на проект "Якісна вода", який передбачав забезпечення 80% населення України безпечною водою, пішли у пісок. До цієї схеми окрім структури, пов'язаних із самим Каськівим, за даними ЗМІ мають відношення брати Серпокрилови - одіозні луганські діячі, які кучкувалися навколо Віталія Кличка та "УДАРу".

Афера з "Якісною водою" теж далеко не все. Так, лише САП і НАБУ розслідують справи щодо заволодіння державними коштами службовими особами Державного агентства з інвестицій на загальну суму 567 млн гривень! Причому, справа по крадіжці 127 млн гривень, виділених на реалізацію національного проекту "Повітряний експрес", ще в квітні скерована до суду. А справжньою "перлиною" Каськіва стала історія з підписанням угоди на 1 млрд доларів з іспанською кампанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні. Пізніше іспанська сторона заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала контракт. З'ясувалося, що афериста звуть Хорді Сарда Бонвехі, і він взагалі немає жодного стосунку до тієї компанії, а є лижним інструктором. Реготу тоді було на увесь світ. Але Каськіва, на диво, не звільнили.

Схоже, Каськів, повертаючись додому, про все домовився. Чи за нього домовилися. Якщо вірити ще одному втікачеві з України, екс-заступникові голови Адміністрації Януковича Андрію Портнову, "панамець" ще кілька місяців тому зголосився на добровільне повернення. А сьогодні повідомили, що він навіть сам собі купив квиток на літак до Києва. Дивна якась екстрадиція. Що ж до рішення суду, то воно шокувало навіть тих, хто вже звик до правового абсурду, який відбувається в нашій країні. За такою логікою, норму про відшкодування збитків можна застосовувати до будь-кого: вкрав будівельник цеглу на будмайданчику – повернув - і сидіти не треба. Межигір'я і "золотий батон" у Януковича забрали, скаже, що сам віддав - і велком ін Юкрейн, як він колись казав. Скажете, що це твердження абсурдне. Так, а 160 тис застави для Каськіва хіба ні?

Навіщо ця особа здійснила "камбек"? Є версія, що повернення збіглося з активізацією справи по Полу Манафорту в США. Оточення екс-глави АП Януковича Сергія Льовочкіна, а Каськів був долучений до нього, знаходилося на зв'язку з американським політтехнологом, коли той працював в Україні. Панама поряд зі Штатами, і українця-втікача по цій справі там могли легко дістати. Мінімум як свідка. Який би міг багато розповісти американським слідчим. Тому, можливо, його опікуни тут вмовили пана Владислава повернутися. Від гріха подалі для них. І для цього підстелили йому соломку у вигляді більш ніж дивної історії про повернення вкраденого.

Чи "зливатиме" Каськів своїх подільників в Україні? Є два варіанти. Перший - він вкаже на "Сім'ю" Януковича, без якої жодна махінація не проходила. Оскільки ці люди втекли, то що вже вдієш. Другий - здати Сергія Льовочкіна та інших "газовиків". Але для цього треба, щоб у нього про них спитали. Нині ж ми бачимо повторення історії колишнього заступника голови НАК "Нафтогаз України" Олександра Кацуби. Він компенсував державі 100 млн гривень і спить спокійно. Так само, до речі, як й інші "газовики", посадити яких за незаконні оборудки часів Януковича Майдану обіцяли ледь не всі тодішні опозиціонери, а зараз - можновладці...

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme