16 років без Чорновола: Як жив і помер відомий політик (ФОТО)

Сьогодні виповнюється 16 років з дня трагічної смерті В'ячеслава Чорновола, лідера Народного Руху України і кандидата на посаду президента

16 років без Чорновола: Як жив і помер в…

Пізнього вечора 25 березня 1999 року по трасі Бориспіль - Золотоноша їхав автомобіль Toyota Corolla із трьома пасажирами в кабіні.

Але раптом перед машиною опинився КамАЗ із причепом, завантажений зерном, повністю перекривши дорогу.

ДТП із двома загиблими в результаті зіткнення людьми так би і стало просто частиною статистики ДАІ. Однак тоді в легковому авто опинився народний депутат, лідер Народного Руху України і кандидат на посаду президента В'ячеслав Чорновіл, який повертався із відрядження до Кіровограда.

Разом із ним загинув водій Євген Павлов. Прес-секретарю лідера Руху Дмитру Понамарчуку пощастило - він сидів на задньому сидінні і вижив після страшної аварії.

Автомобіль із Чорноволом врізався рівно між вантажівкою і причепом

Люди, які прийшли на церемонію прощання із Чорноволом

В останню путь провести Чорновіла прийшли, за різними даними, від 150 до 200 тисяч киян і гостей столиці. Поховали відомого дисидента на центральній алеї Байкового кладовища.

Але щодо того резонансного ДТП від самого початку було дуже багато питань, на які не давали відповідей.

Чому водій машини Чорновіла не побачив вантажівку здалеку, хоча видимість того дня була добра, навіть вночі?

Чому слідчі органи наступного ж ранку заявили про нещасний випадок і в подальшому не зробили жодних спроб висунути альтернативних версій трагедії?

Чому приховали інформацію про те, що на голові Чорновіла були сліди від чотирьох спрямованих ударів - забагато як для ДТП? Тільки через десять років члени Народного Руху Ярослав Кендзьор і Іван Стойко оприлюднили цю інформацію слідства, заявивши, щоЧорновіл і його водій після зіткнення з вантажівкою були живі, але їх добив кастетом невідомий.

Той самий КамАЗ на одному з подвір'їв

Чому ніхто не провів розслідування загадкової смерті одного із пасажирів КамАЗа - Івана Шолома, який помер наступного року нібито від інфаркту, хоча мав трохи більше 40 років і на серце не скаржився? І чи правда, що після ексгумації в його тілі знайшли сліди отрути?

Чому ніхто в слідчих органах не взяв до уваги інформацію про замах на життя лідера Руху, який у Чорновіла отримали за місяць до загибелі?

Справа про резонансне ДТП була закрита менш ніж через три місяці - у червні 1999 року.

Леонід Кучма легко виграв президентські вибори, які відбулися того ж року, перемігши у другому турі лідера комуністів Петра Симоненка.

Відкриття пам'ятника Чорноволу на Європейській площі (Фото - УНІАН)

Через п'ять років до влади прийшов Віктор Ющенко, у квітні 2005 року тодішній генпрокурор Святослав Піскун відновив слідчі дії у справі Чорновіла. Були зібрані додаткові матеріали, але після відставки Піскуна у жовтні 2005 року розслідування знову зупинилося.

Дуже дивно склалася доля у Володимира Куделі, водія КАМАЗу, який нібито був за кермом під час аварії. Слідством було нібито доведено, що він скоїв злочин, тобто ДТП із тяжкими наслідками, однак, несподівано він, не відбуваючи покарання був амністований. 

Водій КамАЗа Володимир Куделя на засіданні Бориспільського суду у січні 2014 року (фото - УНІАН)

У січні 2014 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області закрив справу за обвинуваченням Куделі в загибелі Чорновіла. Основна причина такого рішення - сплив 10-річний термін давності щодо притягнення до відповідальності, передбачений для розслідування злочинів на дорозі. 

Життя Чорновіла у фотографіях

Студент КНУ ім. Т.Шевченка В'ячеслав Чорновіл

Чорновіл з батьками та сестрою

На засланні у Якутії

Разом із дружиною Атеною Пашко 

Спільно з дисидентами Левком Лук'яненком та Михайлом Горинем

Разом із дисидентом Михайлом Горинем та поетом Іваном Драчем

Спільно із іншими "рухівцями" на Софійській площі

Разом із іншими депутатами Верховної Ради СРСР радіє прийняттю Акту про незалежність 24 серпня 1991 року

Чорновіл - депутат Верзовної Ради України

Суперечка з керівником прогресивних соціалістів Наталією Вітренко

Разом із тодішнім мером Одеси Едуардом Гурвіцом у Грозному, куди Чорновіл поїхав на запрошення взяти участь у інаугурації президента Ічкерії Аслана Масхадова

Фото на пам'ять спільно із тодішнім прем'єр-міністром Великої Британії Маргарет Тетчер

Разом із дружиною Атеною Пашко у Львові

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme