14 днів до змін в Конституції: як Порошенко дозволив себе потролити Гризлову

Через мовчанку Банкової чутки про зустрі Порошенка з путінським "пейджером" Гризловим перетворилися на гарну можливість для фантазій про всепереможну "зради"
Depo.Влада
13 січня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
14 днів до змін в Конституції: як Порошенко дозволив себе потролити Гризлову
14 днів до змін в Конституції: як Порошенко дозволив себе потролити Гризлову

Схоже на те, що головна і, власне, єдина мета приїзду Бориса Гризлова до України, яка полягала у тому, щоб максимально потролити Петра Порошенка напередодні розгляду Верховною Радою змін до Конституції, вдалася. Епопея під назвою "так чи зустрічався Порошенко з Гризловим чи ні" стала мало не темою №1 для диванної сотні, що засіла в соцмережах. В результаті, першим, хто повідомив про те, що зустріч нібито таки відбулася, став екс-редактор "ватної" газети "Весті" та нещодавній кандидат від "Опоблоку" до Київради Ігор Гужва. Далі вже почався інформаційний сніжний ком. Крики "зрада!"-"зрада!"-"зрада!" залунали "Фейсбуком"…

Судячи з ситуації, провина за те, що Порошенко підставився в даній історії лежить, в першу чергу, на його оточені, яке мало прорахувати наслідки всієї цієї історії. Якщо з’являється якась інформація, то треба на неї реагувати. Банковій необхідно було в будь-якому разі відкоментувати вкиди про зустріч. Якщо ця зустріч справді була, то її не треба було приховувати.

Моделювати ситуацію дуже просто – виходить прес-секретар Святослав Цеголко і перед телекамерами починає говорити стандартні фрази про зустріч, про прихильність України до виконання Мінських угод тощо. Якщо ж зустріч таки вигадали, то треба теж реагувати – різко і чітко. І тоді питання про приховування інформації про переговори з Росією, з боку Порошенка, відпали би самі собою.  

А так щось робити вже пізно. Не допоможе навіть якщо сам Порошенко виступить з цього приводу. Хоча в принципі, всім зрозуміло, що сам факт зустрічі – це ще не зрада. Враховуючи той факт, що на 2 лютого, за деякими даними, збираються призначити голосування за Конституцію, залишається два тижні, які, якщо президент не роз’яснить ситуацію, супроводжуватимуться масштабною критикою на його адресу. І буде розповідатися, що Порошенку "диктують з Кремля", як раніше говорилося, що він усе робив з-під палки Нуланд. 

Загалом, якщо підбити підсумки даної історії, варто зауважити, що на Банковій люди, які відповідають за роботу з медіа, мають пам’ятати важливе правило: якщо ти не зумів зберегти інформацію в таємниці – оприлюдни її першим, але у власній інтерпретації.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада