«Зона ганьби»: Україна залишається найбільш корумпованою країною Європи

Через рік після Революції гідності Україна залишається найбільш корумпованою країною Європи
Depo.Влада
3 грудня 2014 08:04
ФОТО: depo.ua
«Зона ганьби»: Україна залишається найбільш корумпованою країною Європи
«Зона ганьби»: Україна залишається найбільш корумпованою країною Європи

Про це свідчать результати нового глобального Індексу сприйняття корупції 2014 (Corruption Perceptions Index) від Transparency International Україна, передає ДеПо з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з Індексом, країні не вдалося покинути зону «корупційної ганьби». Отримавши лише один додатковий бал, порівняно з 2013 роком, Україна залишається в клубі тотально корумпованих держав.

Зі 100 можливих балів (відсутність корупції) наша країна отримала лише 26, зайнявши 142 місце зі 175. Україна-2014 за рівнем корумпованості на одному щаблі з Угандою і Коморськими островами як одна з найбільш корумпованих країн світу.

transparency.org

Більше двох третин зі 175 країн набрали в Індексі менше 50 балів. Лідером 2014 року стала Данія з 92 балами - це найменш корумпована країна світу.

Північна Корея і Сомалі поділили останнє місце, набравши лише 8 балів. Позиції кількох країн підвищилися або знизилися на 4 бали або більше. Найбільш помітне погіршення рейтингу продемонстрували Туреччина (мінус 5), Ангола, Китай, Малаві і Руанда (у всіх мінус 4 бали). Найбільшою мірою поліпшилися позиції Кот-д'Івуара, Єгипту, держави Сент-Вінсент і Гренадіни (+5), Афганістану, Йорданії, Малі та Свазіленду (+4).

На думку експертів Індексу, невтішні результати Україні викликані слабкими діями щодо руйнування корупційних схем, отриманих у спадок від усіх правлячих режимів часів незалежності України.

«Незважаючи на «зміну фасаду», Україна продовжує тупцювати на місці. Нещодавно прийняті закони поки що не дали відчутних результатів в антикорупційній боротьбі», - зазначають автори дослідження.