«Золото Януковича», або Кому заважає Генеральна прокуратура

Генеральний прокурор Віталій Ярема, який розгорнув серйозну активність на європейському «фронті» по поверненню вкрадених грошей та інших активів «сім'ї», став справжньою проблемою для колишньої команди Януковича, що й досі не втратила впливу, контактів і перевірених людей на всіх рівнях влади
Depo.Влада
9 жовтня 2014 08:00
ФОТО: depo.ua
«Золото Януковича», або Кому заважає Генеральна прокуратура
«Золото Януковича», або Кому заважає Генеральна прокуратура

Тому можна припустити, що зараз ведуться активні дії по його дискредитації і усуненню - в чому збігаються інтереси багатьох діячів нової хвилі, пише «Еспресо.ТБ».

На сьогодні ніхто не може назвати загальну суму вивезених активів, але навіть окремі дані, які просочилися, вражають. Зокрема, попередник Віталія Яреми стверджував, що українські екс-чиновники зуміли вивезти до Росії понад $32 млрд.

Більш того, ходили наполегливі чутки, що в перший день щойно призначеному Генпрокурору дивом вдалося зупинити розблокування іноземних рахунків братів Клюєвих, з яких «випадково» за дивним збігом обставин було знято арешт.

Варто зазначити, що чинний генпрокурор за всіма ознаками дійсно ставив за мету притягти до відповідальності найближче оточення Януковича і повернути вивезені активи, про що свідчать і кількість порушених кримінальних справ, і активні контакти ГПУ з європейськими структурами.

З приходом Віталія Яреми в будівлю на Різницькій були заморожені рахунки і активи екс-посадовців на сотні мільйонів доларів. Зокрема, в австрійському містечку Тульбінг було заарештовано будинок Андрія Клюєва загальною площею 558 кв.м. Тільки в одному з банків на рахунках компанії Mako, власником якої є Олександр Янукович, було заарештовано 2 млн. швейцарських франків, на рахунках Олександра Клименка в Ліхтенштейні - $27 млн, Миколи Злочевського - $25 млн., сина Азарова - Олексія - 8 млн. євро, а також нерухомість компанії Lada Holding anstal, колишнього головного «регіонала» Єфремова - 33 млн. швейцарських франків.

Крім того, за неповних чотири місяці його роботи було порушено цілу низку кримінальних проваджень, найгучніше з яких - справа проти «гаманця» «сім'ї» - Сергія Курченка.

Як повідомили Еспресо.TБ в ГПУ, в рамках досудового розслідування було встановлено, що група з декількох десятків людей утворила злочинну організацію - групу компаній «СЄПЕК» і упродовж 2010-14 років вчинила ряд особливо тяжких економічних злочинів з метою заволодіння майном державних підприємств, що входять до системи Міністерства інфраструктури України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема Приватних акціонерних товариств «НАК «Нафтогаз України» та «Укргазвидобування», а також Національного банку України та інших державних банківських установ.

В цю злочинну групу входили як окремі підприємці та фіктивні компанії, так і  нелегальний адміністративний апарат у складі низки департаментів органів центральної виконавчої влади, саме який і контролював ці злочини.

Також встановлено, що люди Курченка з 2009-го по лютий 2014 року на спеціалізованих аукціонах за заниженими цінами реалізовували підконтрольним підприємствам скраплений газ, призначений для потреб населення. Різниця такої ціни у порівнянні з ринковою вартістю склала близько 1 млрд грн.

Більшість із цих людей зараз виїхали за межі України та переховуються. Заподіяні державі збитки складають понад 3 млрд грн.

На даний момент слідством арештовані активи (грошові кошти, нерухоме та рухоме майно) на суму понад 2 млрд грн. Генеральною прокуратурою активно вживаються заходи щодо встановлення інших активів угруповання, які знаходяться за кордоном.

4-м членам угруповання, серед яких Сергій Курченко, винесено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 255 (участь у злочинній організації), ст. 205 (фіктивне підприємництво), ст. ст. 191 та 364 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Зараз вони перебувають у міжнародному розшуку.

Коли на кону стоять мільярди доларів, можна поборотися за те, щоб на чолі відомства мати більш зговірливого керівника. Як кажуть наші джерела в ГПУ, неодноразово робилися спроби домовитися, які не увінчалися успіхом, незважаючи на більш ніж значні суми «пропозиції».  Не вийшло миттям, так катанням - у справу вступила медіаармія спорідненої «олігархічної» структури, якій також не вдається «вирішувати свої питання».