"Зелені чоловічки" можуть з’явитися в ЄС, – командувач силами США

Росія може спробувати перекинути своїх "зелених чоловічків" просто на територію Польщі і Литви – впритул до Калінінградської області
Depo.Влада
25 вересня 2015 21:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявив командувач силами США у Європі генерал Бен Ходжес, повідомяє depo.ua з посиланням на Breaking Defense.

"Україна є лише симптомом того, що відбувається. Росія вважає, що має право на сфери, де вони можуть диктувати країнам, що робити", - сказав Ходжес.

За його даними, для впливу в нових регіонах Росія будує бази в Арктиці, Білорусі, відправляє війська на Донбас і розмістила їх на території Придністров'я, Абхазії та Південної Осетії.

Ходжес нагадав, що російські чиновники навіть погрожували ядерною зброєю Данії.

А зараз через дії Кремля особливо стурбовані колишні території Російської імперії - Фінляндія, Польща, Прибалтика.

"Якщо твоя нація вже зникала з карти через дії Росії, я думаю, ти маєш право на певне занепокоєння, що це може статися знову", - вважає генерал.

Ходжес наглосив, що країнам НАТО необхідно збільшувати стримуючі сили, проводити регулярні навчання на фоні нарощення росіянами військових потужностей.

"З метою недопущення ситуації, коли вони (росіяни, - ред.) можуть вирішити розпочати навчання, і зелені чоловічки почнуть з'являтися в Латвії, наприклад, або вони почнуть перекривати розрив між Калінінградською областю та Білоруссю (на польській та литовській території), ми повинні бути вже там", - сказав Ходжес.

Нагадаємо, що американці мають намір звести свою військову базу протиракетної оборони у Польщі

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.