"Я не я і хата не моя": Як депутати переводять стрілки зі своїх статків

Зараз у Раді триває змагання: хто з народних обранців швидше перекине відповідальність за власне збагачення на колег
Depo.Влада
3 листопада 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
"Я не я і хата не моя": Як депутати переводять стрілки зі своїх статків
"Я не я і хата не моя": Як депутати переводять стрілки зі своїх статків

Обговорення теми декларацій не припиняється вже майже тиждень. Як і очікувалося, основний фокус уваги був спрямований на Верховну Раду, що одразу додало всій історії політичного смаку. У результаті кожна політична сила вимушена вигадувати свою манеру поведінки. Традиційно вся парадигма дискусії звелася, в першу чергу, до обопільних звинувачень, перетворивши і так неспокійний парламент у такий собі гадючник.

Як парламентські політсили будуть відбудовуватися від е-декларацій своїх депутатів? Наприклад, у БПП є чудова кандидатура на хлопчика для биття. Йдеться про Сергія Лещенка, адже саме він запам’ятався схемою з безвідсотковим боргом у головреда "Української правди" Олени Притули, і яку зараз активно використовують інші депутати-чиновники.

У "Самопомочі", здається, взагалі не помічають власних декларацій, дуже активно критикуючи інших. Чого варта заява голови фракції Олега Березюка.

"Фрустрація і стрес виливається y недоречні жарти, які переходять у знецінення декларації. Я нікому не вірю, тільки вірю Богу і собі. Але такі жарти – це недовіра і собі. Треба вчитися довіряти.  Електронна декларація  – це як скальпель, який розкрив цей смердючий гній. Цей гній сьогодні витікає, головне, щоб ним не заразитися", - у своєму неперевершено плутаному стилі сказав Березюк. Про те, що він і його фракція як раз знаходяться в епіцентрі цього гною, колишній психотерапевт згадувати не став...  

Майже аналогічну манеру поведінки демонструють і у "радикального" мільйонера Олега Ляшка, якому його статки абсолютно не заважають розповідати з трибуни різні байки. "Слухайте, глухарі! Я хочу нагадати слова французької королеви Марії Антуанетти, коли до неї прийшли і сказали, що в парижан немає хліба і немає чого їсти, вона сказала, що нехай замість хліба їдять тістечка. І через півроку після цього їй відтяли голову.  От якщо вам буде смішно, якщо ви не почуєте що я кажу – вам всім відітнуть голову.  Розенблат (нардеп від БПП, - ред.), ти чуєш історію французької королеви", - кричав Ляшко з трибуни, який задекларував 740 тисяч доларів, 90 тисяч євро і 890 тисяч гривень готівки, дві квартири, багато земельних ділянок, два автомобілі та великий орендований будинок.

"Наступний крок має бути, це запровадження нульової декларації. Усі повинні задекларувати, кожен громадянин України має задекларувати свої статки. Я хочу нагадати статтю 67 Конституції України, яка діє 20 років – усі громадяни щорічно подають декларації про свої доходи і майновий стан", – заявив Ляшко. Мабуть, прикро лідеру РПЛ, що лише йому доводиться показувати свої чесно зароблені…

У Опоблоці теж не стали мовчати. І теж почали переводити стрілки на інших. А конкретно – на владу. Особливо віджигав олігарх Вадим Новинський. "Ця влада, повністю відірвалася від реальності, і е-декларування це підтвердило", - заявив він. Далі більше. "Вважаю - збагачення під час війни можна назвати тільки одним словом - мародерство", - сказав Новинський, представник фракції, яка уперто не визнає війни на Донбасі. Не дуже зрозуміло, чому Новинський та його однопартійці не вважають себе мародерами.

А от у Тимошенко використовують трохи іншу тактику. Мовляв, ми – білі й пухнасті, а нас переслідували і продовжують переслідувати. Майже пуста декларація Тимошенко викликала негативну реакцію в суспільства і їй довелося шукати відповіді на дуже неприємні питання журналістів. За її словами, будинок у селі Козин під Києвом і ділянки в цьому селі були записані не на неї для збереження цього майна від конфіскації за часів Януковича. "Будинок належить нашій родині. Коли мене судили, кидали в тюрми, то, в принципі, конфісковували все майно. Сім'я прийняла рішення оформляти на інших членів сім'ї наше сімейне майно. І я хочу вам сказати, що це, на мій погляд, було єдине рішення. Тому що проти мене політичні репресії тривають 17 років", - сказала Тимошенко. Втім, незрозуміло, чому протягом 2,5 років після втечі Януковича вона так і не переписала свою віллу на себе, а продовжує ховати своє майно від громадськості.

Виправдовуються і у "Народному Фронті". Так, голові фракції Максиму Бурбаку довелося розповідати про його величезний автопарк. А дехто – як Дмитро Тимчук, який сам не має величезної кількості власності, почав захищати свого колишнього однопартійця В’ячеслава Константіновського, який, як відомо, задекларував 14,7 мільйонів доларів готівки.

Хто переможе у піар-війні з е-декларуванням? Схоже, переможців не буде. Недовіра до влади у суспільства росте. А політики, намагаючись якось виправдатися, звинувачуючи своїх опонентів, насправді викопують спільну яму для всієї нинішньої політичної системи…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада