"Від прибиральниці в АП до президента": НАБУ кожен день отримує заяви на політиків

До Національного антикорупційного бюро мало не щодня отримує звернення стосовно відомих політиків
Depo.Влада
16 лютого 2016 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, розповів директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник в інтерв'ю "Укрінформу".

"… звернення стосовно відомих людей ми отримуємо фактично щодня", - сказав директор НАБУ.

"Пишуть, щоб ми притягнули до відповідальності всіх, починаючи з прибиральниці в Адміністрації президента, закінчуючи найвищою посадою", - додав Ситник.

Він зазначив, що Кримінальний кодекс не забороняє зловживання правом на звернення.

"На жаль, Кримінальний процесуальний кодекс не забороняє зловживання правом на звернення. Не всі заяви щирі, направлені на те, щоб все-таки виявити корупціонера. Деякі пишуться заради самого звернення, щоб потім кричати на мітингах: бачите, який я антикорупціонер, я звертаюся та всіх викриваю. А коли запрошуємо таких заявників дати свідчення по описаним ними фактам, бачимо зовсім іншу позицію", - сказав Ситник.

Він наголосив, що звернення у НАБУ ще не робить людину, яка у ньому фігурує, корупціонером.

"Маємо пам'ятати, якщо є звернення на певну людину, то це зовсім не означає, що ця людина є 100-відсотковим корупціонером. Ті громадяни, які несуть звернення, а потім використовують факт того, що по цих зверненнях розпочаті розслідування, забувають про 62 статтю Конституції України, яка передбачає презумпцію невинуватості. Якщо ми будуємо правову державу, повинні суворо дотримуватися презумпції невинуватості, процедури розслідування", - пояснив директор НАБУ.

"А те, чи дійсно людина є злочинцем, повинен визначати не політик, не громадський діяч, а повинен визначати суд на підставі зібраних доказів. На жаль, на різних зборах, на різних рівнях постійно звучить твердження, що всі - корупціонери, попри те, що навіть розслідувань немає. І ось такі речі можуть негативно відображатися на іміджу Національного антикорупційного бюро", - сказав Ситник.

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада