"Велика сімка" закликала Путіна вплинути на бойовиків (ОНОВЛЕНО)

Санкції Заходу проти Російської Федерації тісно залежать від виконання Мінських угод
Depo.Влада
15 квітня 2015 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві за наслідками зустрічі глав МЗС країн "Великої сімки" (G7), передає depo.ua.

"Країни G7 підкреслюють тісний зв'язок між повною реалізацією Мінських угод і міжнародними санкціями. Санкції не є самоціллю; їх тривалість повинна бути чітко пов'язана з повною реалізацією Росією Мінських домовленостей і повагою до суверенітету України", - зазначається в документі.

Міністри країн "Великої сімки" також очікують, що Росія припинить підтримку бойовиків-сепаратистів.

 "Ми очікуємо, що Росія використає свій значний вплив на сепаратистів, щоб домогтися від них виконання Мінських домовленостей", - заявили міністри з G7.

Крім того, вони вкотре засудили анексію Росією Криму.

"Ми знову заявляємо про своє засудження незаконної анексії Росією Криму більше ніж рік тому через порушення міжнародного права і підтверджуємо нашу політику її невизнання і санкцій проти тих, хто бере в ній участь", - наголошується в заяві.

Водночас у "Великій сімці" підтримали збереження діалогу з Росією, щоб "працювати в напрямку досягнення всеосяжного, стійкого і мирного врегулювання кризи у східній Україні".

Також міністри підкреслили важливість "конструктивних та ефективних структурних реформ в Україні, зокрема конституційної реформи з особливим акцентом на децентралізацію/реформу місцевого самоврядування", а також боротьбу з корупцією.

Як повідомляв depo.ua, учора міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що повернення Росії до групи найбільш промислово розвинених країн - "Великої вісімки" (G8) -  безпосередньо залежить від ситуації в Україні.