"Ватного" євродепутата вимають зробити персоною нон грата в Україні

Правозахисники вимагають оголосити персоною нон грата чеського депутата Європарламента Мілослава Рансдорфа через проросійську позицію щодо Криму
Depo.Влада
18 червня 2015 17:01
ФОТО: depo.ua

Про це представники українського правозахисного центру "Дія" та "Поступ" повідомляють у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Вони просять МЗС України та СБУ дати оцінку намірам депутата приїхати 18 червня в анексований Крим для виступу в медіа-клубі на тему "української кризи".

У відкритому зверненні правозахисників, зокрема, вказується на анонс заходу за участю євродепутата, в якому стверджується, що "Пан Рансдорф переконаний: криза в Євросоюзі і війна в Україні пов'язані дуже тісно. А основне завдання і головна проблема США не допустить стратегічного партнерства Німеччини та Росії, або ширше - ЄС і Росії ".

"Вважаємо дії Мілослава Рансдорфа загрозливими національним інтересам України, вони є порушенням норм українського законодавства та міжнародних договорів. Відвідуючи окуповану територію Автономної Республіки Крим, Мілослав Рансдорф допомагає легітимізувати окупацію і окупаційну владу, користуючись своїм мандатом депутата Європейського Парламенту", - йдеться у зверненні правозахисних організацій.

У ньому також міститься ряд прохань до українських відомствам, в числі яких: надати інформацію про отримання відповідного дозволу євродепутатом на відвідування окупованого Криму, а також дати відповідну оцінку діям Мілослава Рансдорфа з публічних виступів на території півострова.

Правозахисники вважають за необхідне визнати Рансдорфа персоною нон грата в Україні і звернутися з нотою до МЗС Чеської Республіки та до Європейського парламенту.

Реакції СБУ та МЗС України, як і Європейського парламенту, на дане звернення поки немає.

Раніше повідомлялось, що депутат Європарламенту від Чехії Мілослав Рансдорф 18 червня приїде до анексованого Росією Криму.