"В'язниця для мене - як монастир". Савченко розповіла про життя в одиночці

Заарештована в Росії українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко розповіла, що зовсім не знає російської тюрми
Depo.Влада
7 липня 2015 14:15
ФОТО: depo.ua

Про це вона сказала  членам Громадської наглядової комісії Росії Зої Свєтовій і Людмилі Альперн, якій провідали її в одиночній камері лікарні московського СІЗО "Матроська тиша", передає depo.ua з посиланням на сайт "Відкритої Росії".

Савченко розповіла, що їй навіть ні ж ким поговорити, крім як з адвокатами, тому до неї приходив психолог.

"Я російській в'язниці вже більше року. Майже весь цей час провела в одиночці... Адвокати приходять, але ми говоримо по справі, а іншого спілкування особливо немає. Був якийсь період, коли і правозахисники рідко приходили, от і захотілося поговорити з психологом", - сказала Савченко.

Вона вважає, що в загальну камеру наврядчи потрапить.

"Слідчий пояснив мені, що боїться за мою безпеку, що співкамерниці, коли дізнаються, що я зробила, можуть мене вбити. Насправді ж, я думаю, слідчі і співробітники в'язниці просто бояться, що я буду агітувати своїх сусідок", - пояснила вона.

Савченко вражає, що якщо зараз напишt заяву про те, що хочt з кимось сидіти в камері, "вони що-небудь таке придумають, щоб мене все-таки залишити в одиночці"

"Зараз вже важко щось змінити. Але мені ще в Воронезькому СІЗО в особовій справі написали три смуги: схильність до втечі, схильність до нападу і до самогубства... Я сказала, що мені простіше було б померти в Україні, ніж сидіти в Росії. Це, ймовірно, визнали "схильністю до суїциду", - додала російська бранка.

"В'язниця для мене - це як монастир. Але я, звичайно, розумію, що вона зовсім не така, як я її знаю", - сказала Савченко.

Савченко додала, що зовсім не думає про можливу колонію.

Довідка. 31-річна штурман Надія Савченко після місяця боїв у складі добровольчого батальйону "Айдар" потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім, як стверджує українська влади, вона була незаконно доставлена в Росію. У Слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на сході України. 

10 червня Московський міський суд продовжив арешт Савченко до 30 вересня 2015 року.

6 липня Слідчий комітет Росії перекваліфікував на більш тяжкий склад обвинувачення української полонянки Надії Савченко - їй ставиться безпосереднє вбивство двох російських журналістів в Донбасі, а не співучасть в цьому злочині.