"УДАР" в спину: Чи піде Кличко на конфлікт із Банковою

Побувши "весільним генералом" у Блоці Петра Порошенка мер Києва Віталій Кличко може спробувати вирушити у вільне плавання

"УДАР" в спину: Чи піде Кличко на конфлі…

Рішення про вихід Віталія Кличка з посади голови партії Блоку Петра Порошенка було давно очікуваним і, по суті, абсолютно безальтернативним. Згідно з новим законом про держслужбу, який забороняє державним чиновникам такого рангу бути членами партій, Кличко мав піти. І хоча дехто з представників БПП публічно заявляв, що дану норму закону варто переглянути, Кличко вирішив не чекати від моря погоди. Чому? Варто розуміти, що головування у президентській партії Кличку явно було не до вподоби, адже його там фактично перетворили у "весільного генерала", який не мав впливу на жодне реальне рішення у партії. До того ж Віталій Володимирович попри схлопування партії "УДАР" донині марить власним проектом, який би був максимально незалежним від Банкової.

Поки що, за інформацією Depo.ua, в офісі УДАРу спостерігається повний анабіоз – у центральному штабі залишилися лічені співробітники, які займають бюрократичною тяганиною зі стосами паперів. Реальної партійної розбудови наразі не ведеться. Втім, Кличко прекрасно розуміє, що якщо він прямо зараз почне реанімування своєї партії, це автоматично призведе до конфлікту з президентом, який розцінить такі рухи в і так розгойданому вітчизняному політичному полі, як удар в спину.

Тому наразі єдиний шанс у Кличка йти у вільне плавання з’явиться лише у разі розуміння неминучості перевиборів до Верховної Ради. Тоді можна почати швидко відновлювати партійні осередки на місцях. Втім, поки це видається гіпотетичним сценарієм. Проблема полягає в тому, що Кличко зв’язаний по руках і ногах як на загальнодержавному, так і на київському рівні. По-перше, більшість його людей, які пройшли за його квотою від БПП до парламенту, успішно асимілювалися і комфортно себе почувають і без Кличка, співпрацюючи напряму з оточенням президента. І в разі різких рухів з боку столичного мера, вони можуть піти в ігнор. До того ж всі боєздатні регіональні осередки УДАРу вже давно інкорпоровані в партійну структуру БПП.

По-друге, у Києві ситуація склалася таким чином, що команда президента щільно оточила Кличка прапорцями. А без цього є велика небезпека того, що Кличко, почавши відновлювати УДАР, опиниться в цілковитій ізоляції. Втім, у разі можливих перевиборів до Верховної Ради Кличко все ж таки може ризикнути – інших шансів відновити свою політичну незалежність у нього вже не буде.

Якщо говорити про звільнене Кличком крісло голови президентської партії, то основними кандидатами у кулуарах називають голову фракції БПП Ігоря Гриніва та першого заступника голови Верховної Ради Ірину Геращенко. У будь-якому разі, варто розуміти, що за нинішньої ситуації, обидва кандидати – потенційні "весільні генерали". Керувати партією як і раніше будуть інші люди з найближчого оточення президента…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme