Фейгін: Усі суди над Сущенком відбуватимуться у закритому режимі

На Росії сьогодні буде висунуто звинувачення кореспонденту "Укрінформ" Роману Сущенку, усі суди у його справі пройдуть у закритому режимі
Depo.Влада
7 жовтня 2016 08:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив його адвокат Марк Фейгін, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Роману пред'являть звинувачення - постанова про притягнення як обвинуваченого, її висуває слідчий. Усе це буде проходити в його кабінеті у слідчому управлінні ФСБ, територіально воно знаходиться також на території СІЗО "Лефортово", - сказав Фейгін.

Він пояснив, що в цьому документі перераховуються подія злочину, кваліфікація, частково вказується підстави арешту і в результативній частині буде вказано "пред'явити звинувачення за статтею 276 КК РФ".

"Нас ознайомлюють з цією постановою, ми її читаємо, після чого складається протокол про ознайомлення і вказується, визнається провина чи ні, і чи готовий давати показання", - додав адвокат.

Фейгін підкреслив, що два дні поспіль перед пред'явленням обвинувачення йому не вдалося зустрітися з його підзахисним, тому не було можливості підготуватися до дачі показань.

"Нам не дали конфіденційно поспілкуватися. Два дні з 9.00 до 18.00 я сидів під "Лефортово", але не зміг до нього потрапити", - сказав він, пояснивши, що через це показання 7 жовтня даватися не будуть.

Фейгін пояснив, що пред'явлення обвинувачення без адвоката заборонено, тому він буде на місці о 14.30 у Слідчому управлінні ФСБ. Він підкреслив, що з моменту арешту до Сущенка не був допущений консул. Крім цього, адвокат зазначив, що він вже оскаржив арешт Сущенка, і це питання розглядатиметься у Московському міському суді орієнтовно до кінця жовтня.

"Це буде, швидше за все, закрите засідання, і його ніхто не зможе побачити, тому що в справі є держтаємниця. Усі судові засідання щодо неї будуть у закритому режимі, присутність журналістів не допускаються", - сказав він.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Більше новин політики читайте на Depo.Влада