"Це ж радянський стиль". Яценюк наказав місцевій владі не змушувати громади до об’єднання

За законом об'єднання територіальних громад має відбуватися виключно добровільно
Depo.Влада
12 червня 2015 21:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів.

За його словами, відомі випадки, зокрема у Київській області, коли громади примушують до об'єднання.

"Це ж радянський стиль. Начебто щось змінилося нагорі, але знизу нічого не змінилося", - сказав Яценюк.

Глава уряду також нагадав про відповідальність влади на місцях, яку вона отримала після проведення бюджетної децентралізації.

"Виходить голова районної адміністрації або заступник і каже: "Все вже вирішено, ви зобов'язані тільки проголосувати, ніхто вас нічого питати не буде. Уряд написав затвердити перспективний план, а якщо не затвердите - грошей на наступний бюджетний рік не отримаєте ", - повідомив Яценюк.

"Мери міст, керівники майбутніх обласних виконавчих комітетів повинні забути про можливість тикати пальцем на центральну владу. Ви хотіли грошей, ви хотіли децентралізації і додаткових повноважень - ви зібрали 10 млрд гривень за п'ять місяців. Тепер я як прем'єр хотів би почути, куди ви їх збираєтеся подіти, яким чином ці гроші будуть використані і яким чином конкретна людина, яка голосував за мера, який голосував за місцевого депутата, відчує зміни в своєму житті", - зазначив прем'єр.

Яценюк доручив віце-прем'єр-міністру - міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубко провести роз'яснення з приводу того, що об'єднання громад може відбуватися виключно на добровільній основі.

Нагадаємо, що сьогодні Рада регіонального розвитку одноголосно погодила, що базовим рівнем місцевого самоврядування мають стати громади.