«Праця» нардепів з Криму коштувала життя 15 дітей і сотень солдатів

Півроку українські платники податків годували зрадників, які перейшли на бік окупантів, - нардепів-мажоритарників із Криму

«Праця» нардепів з Криму коштувала життя…

Не таємниця, що в нинішній Верховній Раді представників «п'ятої колони» - хоч греблю гати. Проблема в тому, що всі вони отримують зарплати та інші надбавки за рахунок України і при цьому активно працюють в інтересах Росії. ДеПо вже нещодавно писав про групу нардепів, яка вирішила прислужити своїм кремлівським господарям і поїхала до Держдуми, де з їхньою допомогою російська пропаганда зробила вигідну для себе картинку.

А ще порадувала минулого тижня прес-конференція п'ятьох нардепів із Криму, які раділи з приводу кримських виборів у «Держраду», що пройшли вже за російським законодавством. Віталіна Дзоз, Олег Параськів, Валентина Лютикова, Сергій Брайко і Григорій Груба, які пройшли до Верховної Ради України у 2012-му від Партії регіонів, визнали кримські вибори 14 вересня дійсними і заявили про складання українських мандатів.

«Я вважаю, що після проведення чесних прозорих виборів, які пройшли в Криму, моя присутність у Верховній Раді України далі некоректна, тому я сьогодні заявляю, що складаю із себе повноваження депутата ВР України», - підкреслила Віталіна Дзоз.

Ну, що тут скажеш? Нема у людей ні сорому, ні совісті. Півроку, з березня місяця, вірою і правдою вони вже служили російським окупантам, а як залишилися нинішньому скликанню Верховної Ради лічені дні, раптом згадали про «коректність». «Коректний» Брайко, наприклад, увесь цей час не соромився змінювати посади в мерії Ялти, де на даний час працює першим віце-мером, а значить є російським держслужбовцем і отримав російський паспорт. У Верховній Раді України він за ці півроку з'явився лише одного разу - 4 березня. І з тих пір більше не спромігся приїхати до парламенту.

Але зарплату «коректні» зрадники отримувати не соромилися. Навіть нардеп від Севастополя Вадим Колесніченко, який здав мандат та чекав приходу матінки Росії, а як прийшла - з партією «Родина» пролетів повз мандат депутата «Держради», заслуговує більшої поваги. Він відрікся від мандата народного депутата України ще в березні.

Ще один поки ще народний депутат Борис Дейч, обраний до Верховної Ради по одному з кримських округів, також показав своє реальне ставлення до України. Спочатку заявив про здачу мандата нардепа (але парламент не проголосував за це), а 14 вересня взяв участь у голосуванні на «виборах» у «Держраду» Криму і муніципальні органи «влади», гордо заявивши, що «я голосував за кращий Крим... у майбутньому - за краще життя кримчан. Віддав голос за тих, хто повинен у перспективі зробити життя красивішим, кращим і справедливішим».

Можна, звісно, порадіти, що цих персонажів в органах української влади ми більше не побачимо, але дорогувато це розставання, що протривало півроку, обійшлося українським платникам податків.

Як повідомили у Верховній Раді на інформаційний запит ДеПо, до серпня місячний депутатський оклад становив 17 тисяч 425 гривень, а після - 6 тисяч 109 гривень. Таким чином, тільки на зарплату з березня по вересень українські платники податків виділили тільки на цих шістьох персонажів 596 тисяч гривень. Враховуючи, що наші народні обранці отримують й інші види бонусів, сума, витрачена на кримську «шістку», може сягнути мільйона гривень.

Якщо ж порахувати доходи всіх одинадцятьох кримських «мажоритарників» (а воду в Києві вони каламутять усі без винятку), тобто додати в загальну суму зарплати відомих «патріотів» Льва Миримського, Юлії Льовочкіної, Олександра Нечаєва, Олени Нетецької і Вадима Новінського, то їхній загальний зарплатний фонд склав 1 мільйон 92 тисячі гривень. З бонусами - на відрядження, лікарняними та іншими надбавками - бюджет країни зазнав шкоди на близько два мільйони гривень.

А це - або 15 курсів хіміотерапії для онкохворих дітей, або з три десятка тепловізорів, які могли б зберегти життя сотень українських солдат.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme